DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Buğday E-Dergi ekolojik yaşam bilgisini paylaşıyor

Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2021
Buğday E-Dergi ekolojik yaşam bilgisini paylaşıyor

Buğday Derneği tarafından 3 ayda bir yayımlanan Buğday E-Dergi, ekolojik yaşamın her alanında ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi ekranınıza getiriyor. Derginin ilk sayısında kapak konusu, “Anmadan Çok Kutlama: Victor Yılı”

Ekolojik yaşam bilgisini ve deneyimini yayma konusunda öncülük yapan yayınlar arasında yer alan Buğday Bülten, Buğday Dergisi, Buğday Rehber ve Buğday E-Bülten’in ardından; Buğday Derneği, doğanın uyanışını kutladığımız, geceyle gündüzün eşitlendiği 21 Mart 2021’den bu yana Buğday E-Dergi’yi yayımlıyor.

Mevsim dönümlerinde, 3 ayda bir çıkan Buğday E-Dergi, doğayla dost yaşam hakkında ipuçları veriyor, gündemdeki ekolojik konulara el atıyor, yeryüzündeki ayak izlerini hafifletmek isteyen herkese hitap ediyor.Yeni bir sayfa

Türkiye’den ve dünyadan, kentten ve kırsaldan haber, araştırma, makale ve röportajların yer aldığı Buğday E-Dergi, beslenmeden barınmaya, ekolojik yaşamın her alanında ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi ekranınıza getiriyor.

E-Dergi’nin ilk sayısında, yemek kültürü yazarı ve tarihçi Nazlı Pişkin’in Damaktaki Tarih yazıları; Elif Özizmir’in fermantasyon tarifleri; Nuray Çiftçi’nin karikatürleri; Sevgi Akar’ın geleneksel gıda saklama ve koruma yöntemlerine dair yazıları ve çok daha fazlası sizi bekliyor.

Şehirde Ekolojik Yaşam bölümünde Kanada, Montreal’de Roy Sokağı 111 Numara’da kurulan şehir bahçesinin hikâyesi; mevsimlik bir ürünün tarla, bahçe, balkon ve saksılarda ekim, dikim, bakım ve hasadına dair bilgi ve deneyim paylaşımlarının olduğu Hasat Öyküleri bölümünde Taze/Yeşil Sarımsak; Köy Havası bölümünde Amasya, Gümüşhacıköy’den çiftçi İbrahim Bayrak’ın deneyimleri; Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar video serisinde %100 Ekolojik Pazar üreticisi Özgür Andaç’tan organik tarımı tercih etme nedenleri, geçiş sürecinde yaşadığı sıkıntılar ve tezgahındaki mevsimlik ürünler hakkında bilgiler yer alıyor.

Derginin her sayısında ayrıca, dünyadan ve Türkiye’den ekolojik yaşama dair haberler, Buğday Derneği’nin yürüttüğü projelerden gelişmeler, kitap ve film önerileri, Buğday gönüllülerinin yazıları ile Eko-Pano sayfasında giderek yaygınlaşan ekolojik yaşam ağından, özellikle yerelden sesini duyurmaya çalışan kurum, topluluk ve inisiyatiflerin duyuruları bulunuyor.

Buğday Hareketi’nin kurucusu Victor Ananias’ın aramızdan ayrılışının 10. yılı anısına, dostları; onu, attığı tohumları, mutfağını ve sofrasını anlatıyor.


Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar

Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar serisine konuk olan Özgür Andaç, %100 Ekolojik Pazarlar müşterileri ile kurdukları özel bağdan bahsederken şöyle diyor:

 “Tüketici üretici ilişkisinden çok bizler birer aile dostu gibiyiz. İzmir’de bir deprem oluyor, müşterilerimizin hepsi bizi arıyor, halimizi hatırımızı sormaya.”


Buğday E-Dergi ile yaşamı savun

Buğday E-Dergi’ye abone olarak hem ekolojik yaşamla ilgili ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşabilir hem de Buğday Derneği’ne destek verebilirsiniz. Aboneliğinizle birlikte, Buğday E-Dergi’nin ilk sayısı ve 3 ayda bir yeni sayıları e-posta kutunuzda oluyor.

Buğday Derneği Yayın Ekibi’nin moderatörlüğünde yayımlanan dergi, Buğday’ın pek çok dostu ve okurlarının katkılarıyla zenginleşmeye devam ediyor.

Abone olmak için bit.ly/bugdaydergi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş