ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Ekolojik Çiftlikler Sizleri Bekliyor

Yayınlanma Tarihi: 12 Nisan 2016
Ekolojik Çiftlikler Sizleri Bekliyor

Buğday Derneği tarafından kurulan TaTuTa (Tarım Turizm Takas) ağı kapsamında Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış olan 90’dan fazla ekolojik çiftlik, ekolojik üretim ve yaşamla ilgilenen gönüllü veya ziyaretçileri bekliyor. Peki, sizi neler bekliyor?…

Seçtiğiniz ekolojik çiftlikte mevsimine göre meyva toplayabilir, zeytin hasat edebilir, toprağı çapalayıp, ot yolabilir, turşu kurmayı ya da salça yapmayı öğrenebilirsiniz. Çiftliklere gönüllü olarak gitmeyi seçerseniz; yemek ve konaklamanızın karşılığın,ı çiftlikte yapılacak işlere yardım ederek verirsiniz. Günün bir yarısını çalışıp öğrenerek, diğer yarısını dinlenip gözlem yaparak, civarın doğasını keşfederek geçirebilirsiniz. Fakat tatilde yoğun bir çalışma temposunun içine girmek istemiyorsanız, yemek ve konaklama masraflarını ödeyerek, ekolojik üretimin ve yaşamın tanığı olma şansınız da var. Hepsinden önemlisi, bu yerel kahramanlarla tanışıp onların yaşamlarının içine bir süreliğine de olsa dahil olursunuz.
Ekolojik çiftliklerde toprağa elinizi değdirdikten sonra, yeme şansına eriştiğimiz onca güzel şeyi, havayı, suyu, toprağı kirletmeden, ekolojik dengeyi gözeterek üretmenin ne denli zor olduğunu deneyimlersiniz. TaTuTa çiftlikleri uyanık olduğunuz zamanlarda mutlu, umutlu, yaşama bağlı ve şükran duygusu hissetmeniz için bir yol olabilir.

TaTuTa ağı ve çiftlikler hakkında daha fazla bilgi ve kayıt olmak için buraya bakabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş