ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Buğday E-Dergi: WWOOF ile Arjantin

Yayınlanma Tarihi: 30 Ağustos 2022
Buğday E-Dergi: WWOOF ile Arjantin

Doğayla olan alışverişimizi kaybedip, sürekli talep ettiğimiz bu düzenin dışına çıkarak, toprağa dokunarak ve hissederek, güven ve dostluk ile inşa edebileceğimiz sürdürülebilir bir hayat… Mümkün müdür cidden? En azından denemeye değer dedim!

Her sabah gün doğumu ile uyanıp sadece ayak seslerinizi ve kuşları duyduğunuz sakin yürüyüşleri, toprakla buluşturduğunuz ve sonrasında sizin elinizin değdiği özenle büyüyen ürünleri, dalından kopardığınız taze ve zehirsiz sebzelerle hazırladığınız keyifli sofraları, bedensel ve duygusal olarak emek verdiğiniz işin sonunda hak ettiğiniz kahve molalarınızı, kimi zaman açık havada film izlediğiniz kimi zaman da terasta kitap okuduğunuz akşamları… Hayal edin! Bunlar sadece kısıtlı zamanlarda burada, bu çiftlikte yaşadıklarımdı. Bir de benzer deneyimleri farklı yerlerde yaşamanın ne kadar büyülü olacağını düşündürdü bana. […]

Buğday Derneği ve WWOOF/TaTuTa Gönüllüsü Işıl Dikici’nin “WWOOF ile Arjantin” başlıklı deneyim yazısını Buğday E-Dergi’den okuyabilir, ekolojik yaşamın gündem ve pratiklerinden haberdar olabilirsiniz.WWOOF Türkiye/TaTuTa programı, doğa dostu üreticileri ve gönüllüleri bilgi, deneyim ve emek takasıyla buluşturuyor. Ayrıntılı bilgi edinmek ve gönüllü başvurusu için tatuta.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş