ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Buğday E-Dergi: “İnsan kendini zehirler mi?”

Yayınlanma Tarihi: 24 Temmuz 2021
Buğday E-Dergi: “İnsan kendini zehirler mi?”

87 sayfalık zengin bir içerikle yayınlanan Buğday E-Dergi’nin yeni sayısı, doğayla dost üretim ve türetim hakkında ipuçları veriyor, gündemdeki ekolojik konulara el atıyor ve yeryüzündeki ayak izlerini hafifletmek isteyen herkese hitap ediyor.

Buğday Derneği, ekolojik yaşam bilgisini ve deneyimini yaygınlaştırma amacıyla 1990’lı yıllardan günümüze farklı formatlarda sürdürdüğü yayıncılık öyküsüne dijital ortamda devam ediyor.

Üç ayda bir, her ekinoks ve gündönümlerinde okurlarıyla buluşan Buğday E-Dergi, “Salgın, Yeni Biz, Yeni Dünya” başlığı ile yayınlanan yeni sayısında, Covid-19 salgınının insan merkezli bakış açısının hakim olduğu yaşam anlayışına ve tüketim ekonomisine etkilerini ele alıyor.

E-Dergi’nin 87 sayfalık zengin bir içeriğe sahip bu sayısında, salgının; alışkanlıklar, tüketim biçimleri, sosyal ve ticari girişimler üzerindeki kalıcı etkileri ve oluşan yeni normların doğal ve adil bir sisteme geçmek için yarattığı fırsatlar tartışılıyor.

Ekolojik yaşam konusunda deneyimli isimler, haber, makale ve röportajların yer aldığı dergide ayrıca, Buğday Derneği gönüllülerinin deneyimleri, %100 Ekolojik Pazar üreticileri ile video röportajları, doğa dostu üreticilerden mevsimlere göre çeşitlilik gösteren “Hasat Öyküleri” ve Buğday Derneği’nin yürüttüğü projelerden gelişmeler bulunuyor.


Buğday E-Dergi’ye buradan abone olabilirsiniz.

Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar: Neşe Aykız

Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar serisine konuk olan Aydın (Neşe) Aykız, Zonguldak Alaplı’da yerel tohumlar ile kendine yetecek kadar yetiştirdiği sebze meyvesini, “herkes temiz ürünlerden faydalansın” niyetiyle önce üretici pazarlarında, sonra da organik sertifikası alarak Kartal %100 Ekolojik Pazar’da tüketiciler ile buluşturmaya başladı.

Zehirsiz üretimin mümkün olduğunu ancak çok emek vermek gerektiğini söyleyen Aykız, doğa dostu bitki koruma yöntemlerini, tohum alma/saklama yollarını ve tezgâhındaki mevsimlik ürünleri Buğday E-Dergi aboneleri için anlattı.

“Endüstriyel tarım yapanlar ilaç atmazsak olmaz diyor. Oluyor ama emek vermen gerekiyor. Ot temizlemek, sürekli çapalamak zorundasın. Böcek oluyor, onlar ilaç atıyor. Ben ne yapıyorum? Alıyorum elime bir kova, her sabah böcek topluyorum.”Ekolojik yaşam için Buğday E-Dergi

Buğday Derneği’nin destekçilik programı kapsamında yayınlanan E-Dergi’ye abone olarak, bir yandan ekolojik yaşam gündeminden ve deneyimlerinden haberdar olabilir, diğer yandan da Derneğin ekolojik yaşamı yaygınlaştırma çalışmalarına destek olabilirsiniz.

Aboneliğinizle birlikte, Buğday E-Dergi’nin ikinci sayısı ve 3 ayda bir yeni sayıları e-posta kutunuzda oluyor. Buğday Derneği Yayın Ekibi’nin moderatörlüğünde yayımlanan dergi, Buğday’ın pek çok dostu ve okurlarının katkılarıyla zenginleşmeye devam ediyor.


Etiketler: , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş