ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam Programı – Mart 2020

Yayınlanma Tarihi: 11 Nisan 2020
Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam Programı – Mart 2020

Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Aslan Ünlübay’ın hazırlayıp sunduğu Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam Programı cuma günleri saat 10.30’da, 94.9 Açık Radyo’da.

Buğday Derneği her hafta cuma günleri saat 10.30-11.00 arasında “Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam” programını sunuyor. Program ekolojik yaşamın her alanında yapılan çalışmaları, yürütülen projeleri, gündemdeki tartışmaları o haftanın güncel konusu ve konuğu ile birlikte izleyiciye aktarıyor. Buğday, böylelikle doğayla uyumlu yaşam bilgisi konusunda farkındalığı artırmayı, bu yolda gösterilen çabalardan daha fazla insanı haberdar etmeyi ve bu çabalara katılımı artırmayı amaçlıyor.

Mart 2020 Yayın Programı:

Ne Yediğinizi Biliyor Musunuz?

İşlenmiş, paketli gıdaların etiketinde anlaşılamayan kimyasal maddeler arttıkça, o yiyecekten uzak durmamız gerekiyor… Ne yediğini sorgulamak için yola çıkan bir babanın, Gıda Dedektifi Musa Özsoy’un mücadelesi ve son 50 yılda toplumumuzu da etkisi altına alan gıda endüstrisi sürecine bilimsel kaynaklar, makaleler ve arşivler üzerinden tek bir soru temelinde ışık tutmaya çalışan “Ne Yediğinizi Biliyor Musunuz?” kitabı konuşuldu.

Koronavirüs İçin Ne Yapmalı?

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altında alan, sosyal ve ekonomik hayatı durma noktasına getiren koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayılarının hızla artması, insanlarda ciddi bir endişe yaratıyor. Onkolog Dr. Yavuz Dizdar, virüs hakkında merak edilen soruları yanıtladı ve salgına karşı alınan önlemleri değerlendirdi.

Onarıcı Tarım ve Bütüncül Yönetim

Tarım hem doğayı hem de insanı besler… Anadolu Meraları Eş-Kurucusu Durukan Dudu; insanın, insan-dışı doğayla ve diğer insanlarla kurduğu ilişkiyi gözden geçiren, sürecin tohumdan sofraya bütün aşamalarına radikal boyutta yenilikler getiren “onarıcı tarım” ve pratikle teoriyi birleştiren ve “uygulanabilir” bir çerçeve çizen “bütüncül yönetim” konularındaki deneyimlerini paylaştı.

Zehirsiz Üretmek Mümkün

Buğday Derneği tarafından yürütülen Zehirsiz Sofralar Projesi danışmanlarından Gıda Mühendisi Dr. Bülent Şık, soframızdaki tehlike pestisitleri ve zehirsiz gıda için çözüm yollarını anlattı.

Radyonuz Açık Olsun!

“Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam” program kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , ,

2 adet yorum var

  1. Buğday Derneği

   Merhabalar,
   Öncelikle ilginize çok teşekkür ediyoruz. Ancak, Açık Radyo’daki “Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam” programımız bu yayın döneminde devam etmemektedir.

   Sevgiler,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş