ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar: Selda Bilen & Latif Yıldırım

Yayınlanma Tarihi: 18 Temmuz 2022
Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar: Selda Bilen & Latif Yıldırım

Buğday E-Dergi’nin yaz sayısında yayınlanan Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar serisine %100 Ekolojik Pazarlar esnafı Selda Bilen ve ekolojik ürün üreticisi Latif Yıldırım konuk oluyor.


%100 Ekolojik Pazarlar’da çalışan Selda Bilen, bir paylaşım ve buluşma mekânı olan pazarın 16 yıllık dönüşüm hikâyesini anlatıyor. Bilen, sağlıklı gıdaya ulaşmak isteyen herkesi, alışveriş merkezlerine gitmek yerine, ekolojik pazarlara gelerek hem ekolojik üreticilerle tanışmaya hem de alışverişlerini yapmaya davet ediyor.

Kültürümüzün en temel besin maddelerinden biri olan ekmeğin üretiminde hem sağlığa hem de çevreye zararlı katkı maddelerinin kullanıldığını belirten Latif Yıldırım, 12 yıldır organik sertifikalı hammaddeler ile ürettiği ekmek ve diğer unlu mamulleri %100 Ekolojik Pazarlar’da sağlıklı gıdaya ulaşmak isteyen tüketiciler ile buluşturuyor. Dünyadaki buğday üretiminde ve tedariğinde yaşanan sorunlara dikkat çeken Yıldırım, “Kendi ülkemizdeki toprakları ne olursa olsun ekmemiz lazım.” diyor.

Ekolojik yaşam için Buğday E-Dergi

Buğday Derneği’nin destekçilik programı kapsamında üç ayda bir elektronik ortamda yayınlanan Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi’ne abone olarak hem ekolojik yaşamın gündem ve pratiklerinden haberdar olabilir hem de Buğday Derneği’nin doğayla uyumlu üretim, türetim ve sağlıklı bir gelecek için yürüttüğü çalışmalara destek olabilirsiniz.

Aboneliğinizle birlikte, Buğday E-Dergi’nin yaz sayısı ve 3 ayda bir yeni sayıları e-posta kutunuzda oluyor.


Etiketler: , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş