ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

TaTuTa/WWOOF Ağının Avrupa Bölge Konferansı Macaristan’da Gerçekleşti!

Yayınlanma Tarihi: 5 Temmuz 2019
TaTuTa/WWOOF Ağının Avrupa Bölge Konferansı Macaristan’da Gerçekleşti!

Doğa dostu çiftliklerde konuk ve gönüllü ziyaret programı TaTuTa’nın gönüllü ziyaretleri kısmıyla 2004’ten beri Türkiye’deki tek temsilcisi olduğumuz WWOOF (Organik Çiftliklerde Uluslararası Fırsatlar) ağının Avrupa Bölge Konferansı 22-26 Mayıs’ta Macaristan’ın Bercel köyünde gerçekleşti. 

On dokuz ülkeden otuz ulusal WWOOF koordinatörünün bir araya geldiği, bizim de TaTuTa/WWOOF Türkiye’yi temsilen katıldığımız toplantıda bu uluslararası ağın iç işleyişi, sistemin iyileştirilmesine yönelik fikirler ve ülkeler arası iş birliği olanaklarının yanı sıra programdan faydalanan gönüllü ve ev sahiplerini de yakından ilgilendiren konular ele alındı. Bunlardan en önemlisi TaTuTa/WWOOF Türkiye ağının da faydalanacağı, WWOOF Federasyonu çabalarıyla hazırlanan ortak web sitesi altyapısıyla ilgili çalışmalardı. Önümüzdeki sene bu altyapının TaTuTa/WWOOF Türkiye kullanıcılarının hizmetine sunulması için gerekli anlaşmalar yapıldı.

WWOOF dünyasını ve program kapsamındaki ülkeleri daha yakından tanımak için www.wwoof.org sitesini, Türkiye’deki WWOOF programı TaTuTa’yı incelemek içinse www.wwoofturkey.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş