ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

“Gıdamıza, gıda güvencemize sahip çıkıyoruz!”

Yayınlanma Tarihi: 2 Mart 2021
“Gıdamıza, gıda güvencemize sahip çıkıyoruz!”

Türkiye Topluluk Destekli Tarım Ağı tarafından düzenlenen “Topluluk Destekli Tarım ve Gıda Temelli Dayanışma Ağları” semineri, çevrimiçi olarak 6 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecek.

Şubat ayının son haftası tüm dünyada Topluluk Destekli Tarım (TDT) haftası olarak kutlanıyor. Türkiye’de de gıda toplulukları ve TDT uygulamalarının giderek yaygınlık kazandığına dikkat çeken Türkiye Topluluk Destekli Tarım Ağı, 22 Şubat 2021’de başlattığı tanıtım kampanyasının ardından, 6 Mart Cumartesi günü çevrimiçi olarak düzenleyeceği “Topluluk Destekli Tarım ve Gıda Temelli Dayanışma Ağları” semineri ile herkesi gıdasının sorumluluğunu almaya davet ediyor.

“Doğa-dostu, temiz, sağlıklı gıdaya ulaşmak için her birimiz sorumluluk almak zorundayız. Biz çaba göstermezsek, üreticilerle dayanışmaya girmezsek, kimse bu gıdaları getirip önümüze koymayacaktır.”

Türkiye Topluluk Destekli Tarım Ağı

Topluluk Destekli Tarım ve Gıda Temelli Dayanışma Ağları seminer programı

Farklı üretim birimleri ve gıda topluluklarından 20 konuşmacının yer alacağı seminer, 13:00-19:00 saatleri arasında Zoom ve Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Buğday Derneği Strateji Kurulu Üyesi Oya Ayman da 15:00 itibarıyla, İzmir’deki gıda toplulukları için patates ve fasulye topluluk destekli tarım deneyimlerini katılımcılar ile paylaşacak.

Seminere dair ayrıntılı bilgi ve programa buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş