ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Gençler için Agroekoloji Eğitimi projesi anketi açıldı

Yayınlanma Tarihi: 11 Şubat 2022
Gençler için Agroekoloji Eğitimi projesi anketi açıldı

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekeleme Derneği, Avrupa Birliği tarafından Erasmus+ programı kapsamında desteklenen “Gençler için Agroekoloji Eğitimi” projesi ile gençleri, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir gıda sistemleri için bütünsel çözümler sunan agroekoloji bilgisi ile tanışarak çevre ile ilgili farkındalıklarını ve ekolojik okuryazarlıklarını artırmaya çağırıyor.

Mevcut eğitim sisteminde disiplinlerarası, sosyal ve destekleyici becerilere çok yer ayrılmadığı göz önüne alınarak hazırlanan Gençler için Agroekoloji Eğitimi (Agroecological Youth Education for Future – AYE!) projesi, liselerin eğitim sistemini, deneyime dayalı öğrenim gibi yaygın eğitim yaklaşımlarıyla desteklemeyi ve gençlere gıda sistemini tüm karmaşıklığıyla kavramak için gerekli becerileri sunmayı amaçlıyor. Proje, 13-18 yaşları arasındaki gençleri ve yaygın eğitimde çalışan eğitimcileri hedef alıyor.

AYE! projesi, amaçlarına ulaşmak için, gençler için agroekoloji alanında yenilikçi bir eğitim programı ile bu programı destekleyen ve örgün lise eğitim müfredatını tamamlamak üzere kullanılabilecek, bir çizgi roman ve bir kutu oyunu gibi, yeni, yaratıcı eğitim materyalleri üretmek için çalışıyor. Bu çıktıların üretilmesi için, sürece eğiticiler ve gençlerin doğrudan dahil edilmesi planlanıyor: eğiticiler için, İtalya ve Fransa’da 3 uluslararası eğitim düzenlenecek ve her ortak ülkede yapılacak bir dizi yerel etkinlik, bu çıktıların paylaşılması, test edilmesi ve yaygınlaştırılması ile eğiticiler ve gençler arasındaki diyalogun geliştirilmesi için fırsatlar yaratacak.

AMPI (Çekya) koordinatörlüğünde yürütülen proje, Buğday Derneği (Türkiye), Urgenci (Fransa), Deafal (İtalya), Zelena Tranzcija (Sırbistan) ve AddArt (Yunanistan) ortaklığında, Şubat 2021 – Ağustos 2023 tarihleri arasında uygulanmaktadır.

Proje kapsamında, gençlerle çalışan öğretmen/eğitmen ve 13-18 yaş aralığındaki gençlere yönelik hazırlanan anket ile toplanacak veriler, eğitim materyallerinin hazırlanması için kullanılacaktır.

Son katılım tarihi: 28 Şubat 2022Etiketler: , ,

2 adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş