ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

“Tohum Kumbaram” sayesinde 6800 öğrenciyle buluştuk

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2024
“Tohum Kumbaram” sayesinde 6800 öğrenciyle buluştuk

Tohum Kumbaram projesi kapsamında 24 okul atölyesinde 6800 öğrenci ile bir araya geldik. Buğday Derneği olarak, Anadolu Hayat Emeklilik iş birliği ile yürüttüğümüz “Tohum Kumbaram” projesi kapsamında 2023-2024 eğitim öğretim yılında tam 24 okulu ziyaret ettik.

Atölyeler kapsamında 1. ve 2. sınıf öğrencileri, evlerinden getirdikleri cam kavanozları tohum kumbarasına dönüştürdüler. Tohum topu etkinliği ile çocuklar kendi seçtikleri tohumları tohum toplarının kalbine gizleyerek topraklara buluşturmanın heyecanını yaşadılar. Her bir çocuğa, hazırladıkları kumbaralar için isimlerine özel etiketler, “Victor’un Balkabakları” kitabı ve atölyede birlikte yaptıkları tohum toplarını hediye ettik.

Büyük şehirlerde toprakla ve doğayla ilişkisi sınırlı kalan ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencilerini önceliklendiren “Tohum Kumbaram” projesi, çocuklar ve ebeveynlerde tohum konusunda farkındalık yaratarak çocuklara erken yaşta tohum biriktirme alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyor. Okullarda düzenlenen “Tohum Kumbaram Atölyeleri” aracılığıyla çocukların, tohumun bir atık değil, kıymetli bir hazine olduğunun farkına varmaları sağlanırken yedikleri meyve ve sebzelerin tohumlarını tohum kumbaralarında biriktirerek toprakla buluşturabilecekleri anlatılıyor. 

Çocuklarımızın sürdürülebilir yaşama katkı sağlayacak alışkanlıklar edinmesi hedefiyle yola çıktığımız Tohum Kumbaram projemizde binlerce çocuğa ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. 

Etiketler: , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş