ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Eko-Hafiye

Yayınlanma Tarihi: 12 Haziran 2015
Eko-Hafiye

Yıllardır Buğday dünyasının ekolojik haberlerini okursunuz. Peki ya Buğday içinden haberler? Ser verip sır vermiyor Buğday yıllardır. Bu geleneği artık bozmanın vakti geldi! Artık her hafta Buğday içerisinden başka yerlerde okuyamayacağınız, çok gizzzli bilgileri sizlerle paylaşacağım…

Koordinasyon Kurulumuzdan Oya Ayman da kırsala taşınanlar arasına katıldı. Şu anda Buğday’da kadrolu olarak çalışan ekibimizin yarısından fazlası kırsalda yaşıyor. Halbuki Türkiye’de de geçen seneden beri ilk defa kırsalda yaşayan nüfus, şehirde yaşayandan daha az. Dünya gider Mersin’e, Buğday gider tersine! (Bu güzel bişi).

Ekibe süper bir arkadaşımız daha katıldı. Aslında bize uzak değil, hatta epey yakın. Tohum Takas Ağı’nın ilk koordinatörü, geçtiğimiz haftalarda TEDex’te çoban titriyle konuşan Durukan Dudu’nun kardeşi Melek Nur. Melek, üyelikle ilgili aidat hatırlatma aramalarını yapıyor ve üyelik veri tabanını güncelliyor. İşi zor! Velhasıl, kendisine kolaylık, eğer sizi arıyorsa sizlerden de biraz anlayış bekliyoruz.

Üyelik ve eğitim asistanımız Selda’yı muhtemelen tanıyorsunuzdur, tanımıyorsanız da üç vakte tanışacaksınız, kesin bilgi. Zira aktivist etkinlik, eğitimlerden sadece kaçanla uçan kurtuluyor kendisinden.

Buğday resmi olarak duyurmuyor henüz ama kurumsal eğitimlere de başlıyor ekip yavaş yavaş… Tohum, kompost, ekolojik yaşamla ilgili her türlü eğitim radarımızda. Hatta Eş Genel Müdürümüz Gizem’in kızı Maya’nın “Annen ne iş yapıyor yavrum?” sorusuna “Annem çöp anlatıyor insanlara” diye cevap verdiği kulağımıza çalındı.

Buğday bu aralar proje yazımlarına hız vermiş. Kulağıma çalındığına göre, arıcılık, kompost konularında AB fonlarına başvurmuşlar, tırnaklarını yiye yiye haber bekliyorlarmış. Bir tanesinde hızlarını alamayıp 80 sayfa proje yazmışlar. İşin başında Duygu varmış, hani Organik Dünya Kongresi’ni organize eden. Hayır, çöple ilgili 80 sayfa yazıyı kim okuyacak, cidden çok merak ediyorum.

Buğday ofisinin balkonundaki domatesler, çilekler çiçeğe durmuş. Her domates çiçeği, ofis ekibinin “Ayy, ama çoook tatlııı” demesiyle selamlanıyormuş.

Denizde kum, bende haber. Ama şimdilik bu kadar, biraz merak edin.
Haftaya görüşürüüüüüz…
Bond. Ceyms Bond.

3 adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş