ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Buğday E-Dergi: Kırsala Yolculuk

Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2022
Buğday E-Dergi: Kırsala Yolculuk

Şehir hayatını bırakıp doğal ve sürdürülebilir yaşam hayalimi gerçekleştirmek üzere yola çıktım. Amacımı belirlemiştim, uzun vadede doğayla bütüncül olan ve doğadan aldığını doğaya geri veren bir hayat tarzına geçiş yapmak istiyordum.

Gönüllüyken sayısız dost kazanıyorum; yaşamlarına ortak oluyorum; paylaşmayı, sevmeyi, destek olmayı yeniden öğreniyorum. Şehir hayatında unuttuğum doğanın büyüsünü, şifasını ve güzelliğini her gün tekrar hatırlıyorum. Soframa gelen gıdanın arka planında nasıl büyük bir emek var görebiliyorum. Sayısız gün doğumu ve gün batımı izliyorum. Dünyanın sadece insan için değil tüm canlılar için bir ev olduğunu her gün tekrar hatırlıyorum. Yavaşlamanın, nefes almanın, anın tadına varmanın önemini öğreniyorum. O güne kadar önceliğim sandığım şeylerin aslında hiçbir önemi olmadığını fark ediyorum. Sevgi olduktan sonra her şeyin mümkün olabileceğini, sahip olduklarım için şükretmeyi öğreniyorum […]

WWOOF/TaTuTa Gönüllüsü Karel Büyükgazel’in “Kırsala Yolculuk” başlıklı deneyim yazısını Buğday E-Dergi’den okuyabilir, ekolojik yaşamın gündem ve pratiklerinden haberdar olabilirsiniz.


WWOOF Türkiye/TaTuTa programı, doğa dostu üreticileri ve gönüllüleri bilgi, deneyim ve emek takasıyla buluşturuyor. Ayrıntılı bilgi edinmek ve gönüllü başvurusu için tatuta.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş