ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Atalık Tohumlar ve Zehirsiz Sofralar Yedinci Kıta’da!

Yayınlanma Tarihi: 18 Eylül 2019
Atalık Tohumlar ve Zehirsiz Sofralar Yedinci Kıta’da!

Yedinci Kıta” temalı 16. İstanbul Bienali’nin paralel etkinlikler listesinde yer alan Lalehan Uysal’ın “Kurda, Kuşa, Aşa ve Göze” adlı atalık tohum fotoğrafları sergisi Sarı Köşk’te açıldı.

Popüler bilimdeki adıyla “Yedinci Kıta”, 3,4 milyon kilometrekare genişliğinde, 7 milyon ton ağırlığındaki bir plastik yığınından meydana geliyor. İnsan atıklarının okyanusun ortasında dünyaya yeni bir kıta kazandırdığı bu olay, 16. İstanbul Bienali için ekolojik sorunlar karşısında sanatın güncel durumunu pek çok sanatçı, düşünür, antropolog ve çevreci ile birlikte araştırmak için bir çıkış noktası oluşturuyor.

Lalehan Uysal

“Sergim iklim krizinin aynasıdır” diyen Lalehan Uysal’ın Bienal’in Yedinci Kıta konsepti ile örtüşen sergisi henüz kaybetmediğimiz atalık tohumlarımızı göze görünür kılıyor. Yediğimiz, öğüttüğümüz ve çöpe attığımız tohumların çarpıcı yakın plan fotoğraflarıyla bize dünyamızın zenginliklerini gösteriyor.

Buğday Derneği ve Ekolojik Pazar’ımızın kurucularından olan Lalehan Uysal’ın 10 Kasım 2019’a kadar Ogliv Platformu’nun Çengelköy Yerleşkesi SARI KÖŞK’te ziyaret edilebilecek olan “Kurda, Kuşa, Aşa ve Göze” sergisi süresince sergiye paralel olarak farklı konularda söyleşiler ve atölye çalışmaları gerçekleşecek.

Etkinlik programı:

*Oya Ayman “Zehirsiz Sofralar” 21 Eylül Cumartesi – Saat 13.00

*Lalehan Uysal “Hayatın Mücevherleri: Tohumlar” 28 Eylül Cumartesi – Saat 14.00

*Hakan Gönül “Tohumun Döngüsü” 11 Ekim Cuma – Saat 16.00

OGLIV SARI KÖŞK
Ogliv Çengelköy Yerleşkesi
Çengelköy Mahallesi
Defterdaroğlu 2. Sok. No: 37 Çengelköy-İstanbul İstanbul

Etiketler: , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş