DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Zehirsiz Sofralar mümkün mü?

Yayınlanma Tarihi: 15 Ekim 2021
Zehirsiz Sofralar mümkün mü?

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Aslan, Gıda Dedektifi Proje Yöneticisi Musa Özsoy’un “Zehirsiz Sofralar Mümkün Mü?” başlıklı Gıda Panorama Instagram canlı yayınına konuk oldu.


Gıda Dedektifi Proje Yöneticisi Musa Özsoy’un “Zehirsiz Sofralar Mümkün Mü?” başlıklı Gıda Panorama Instagram canlı yayınına konuk olan Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Aslan, Türkiye’de ve dünyada tarım zehiri (pestisit) kullanımını ve bu zehirlerin başta çocuklar olmak üzere insanların sinir ve hormonal sistemlerine verdiği zararlarını anlattı. Soframızdaki tehlikelerin ve sağlıklı gıdaya erişim için neler yapılabileceğinin konuşulduğu yayında, gıda güvenliğinin önemine dikkat çekildi.

Tarım zehirlerinin yasaklanması için Buğday Derneği öncülüğünde yürütülen Zehirsiz Sofralar projesi hakkında bilgi veren Aslan, proje kapsamında bir araya gelen 100’ü aşkın kurum ve inisiyatifin oluşturduğu Pestisit Eylem Ağı’nın başlattığı Zehirsiz Kampanya sayesinde sofralarımızın 25 pestisitten kurtulduğunu aktardı.

27 Eylül 2021 tarihli canlı yayının kaydını Gıda Dedektifi Instagram sayfasından izleyebilirsiniz: Gıda Dedektifi® (@gidadedektifi)


Doğa ve insan sağlığına zarar veren tarım zehirlerinin yasaklanması için Zehirsiz Kampanya’ya destek olun: Change.org/ZehirsizSofralar

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş