ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 1 Aralık’ta başlıyor

Yayınlanma Tarihi: 15 Kasım 2021
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 1 Aralık’ta başlıyor

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 2021 seçkisi ile 1-5 Aralık tarihlerinde surdurulebiliryasam.net’de çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Her sene olduğu gibi değişimin öncülerine ışık tutan belgeseller izleyicilerle buluşacak.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, sürdürülebilir bir yaşam kültürü için insanlık olarak birlikte hareket etmenin hayati önem taşıdığı, değişimi gerçekleştirmek üzere her birimizin katkısının çok değerli olduğu bu dönemde, topladığı hikâyelerle bunu başarabileceğimize dair güvenimizi canlı tutmaya davet ediyor.

SYFF seçkisinde yer alan belgeseller; yaratıcılık, niyet, azim ve çeşitlilikle şekillenen bir gelecek olasılığını gözler önüne seriyor. Bu gelecek çok uzak değil; onu 2030 yılına kadar atacağımız adımlar belirleyecek. 2050’de nasıl bir dünyada yaşamak istiyoruz ve bunu yaratmak için birlikte ne yapabiliriz?

SYFF2021 seçkisi, birey, aile, kurum, sektör ve toplum ölçeğinde değişimin örneklerini aktarıyor. Kaosun içindeki dinginliği, krizin içindeki umudu, karmaşanın ortasındaki adaptasyonu, çaresizliğin güce dönüşmesini gösteren belgesellerle gerçekleşmekte olan dönüşümü gözler önüne seriyor. 2021 seçkisi, öne çıkan Sistem Değişimi, İşiyle Dünyayı Değiştirenler, İklim için ve Suyu Düşünenler temaları ile izleyicileri dünyanın farklı yerlerinden ilham verici hikâyelerle buluşturuyor.

SYFF2021 seçkisi ve kayıt: surdurulebiliryasam.net


Buğday Derneği, “Yaşasın Tohumlar” söyleşisi ile SYFF2021’de

Festival, her film seansının ardında yer alan 45 dakikalık aralarda, filmlerin içerikleriyle alakalı konularda çevrimiçi söyleşi, panel vb. bağımsız yan etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin tohum konusunda deneyim sahibi aktarımcısı Ziraat Yüksek Mühendisi Neslihan Balamir, 4 Aralık Cumartesi saat 16.45’te tohumun yaşamsal serüvenini anlatacağı “Yaşasın Tohumlar” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek. 

Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan söyleşinin oturum bilgileri şöyle:

Etiketler: , , ,

1 adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş