ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Songül Öden “Victor’un Balkabakları” kitabını çocuklar için okudu

Yayınlanma Tarihi: 23 Nisan 2021
Songül Öden “Victor’un Balkabakları” kitabını çocuklar için okudu

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), çocukların dil gelişimlerini, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini desteklemek amacıyla Okuyan Bir Gelecek projesini hayata geçirdi. Songül Öden, Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Aslan’ın “Victor’un Balkabakları” kitabını seslendirdi.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) 5 yıldır sürdürdüğü Okuyan Bir Gelecek (www.okuyanbirgelecek.org) projesini dijital platforma taşıdı. Ülkemizde beş yaş altı çocukların %71’inin evinde 3’ten az çocuk kitabı olduğuna ya da hiç kitap bulunmadığına dikkat çeken AÇEV, çocuklara erken yaşlardan itibaren kitap okumanın önemi konusunda toplumda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Fazıl Say’ın müziklerini üstlendiği proje kapsamında, Beren Saat, Cem Yılmaz, Demet Evgar, Fatih Türkmenoğlu, Genco Erkal, Selçuk Yöntem, Songül Öden ve Yekta Kopan gibi pek çok ünlü ismin çocuklara kitap okuduğu videolar aracılığıyla kitapların daha fazla çocuğa ulaşması sağlanıyor. Okuyan Bir Gelecek Platformu üzerinden yapılan bağışlar sayesinde ise, kitaplara erişimi olmayan binlerce çocuk bu imkana kavuşuyor.

AÇEV uzmanlarının seçtiği nitelikli çocuk kitapları arasında yer alan Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Aslan’ın “Victor’un Balkabakları” masalını oyuncu Songül Öden okuyarak projeye destek verdi.“Victor’un Balkabakları” kitabını buradan sipariş verebilirsiniz: dukkan.bugday.org

Etiketler: , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş