DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Sıfır Gelecek: 13 Aralık’ta COP’a Karşı İklim Grevindeyiz

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2019
Sıfır Gelecek: 13 Aralık’ta COP’a Karşı İklim Grevindeyiz

Sıfır Gelecek, COP25’teki iklim aktivistlerine yönelik sert müdahaleyi ve dünya liderlerinin iklim krizine karşı eylemsizliğini protesto etmek için 13 Aralık 19.00’da Taksim Odakule’de biraraya geliyor.

Aralarında iklim için okul grevlerine çıkan Fridays for Future(Gelecek için Cumalar) aktivistlerinin de yer aldığı; sendikalar, gençlik grupları, kadın grupları, STK temsilcileri ve yerli halklardan oluşan yüzlerce kişiye yapılan bu haksız müdahaleyi protesto eden Fridays for Future hareketi konferansın sonuncu gününe denk gelen 13 Aralık’ta herkesi küresel greve çağırıyor ve “Madrid’deki iklim değişikliği konferansında milyonlarca insanın sesi sustu. COP25’in değerli sonuçları yoktu. Sivil toplum COP25’ten kovulurken fosil yakıt lobicileri hala içeridedir. Buna tahammül edilemez!” diyor.

Yaşamı Savunmak için 13 Aralık’ta COP’a Karşı İklim Grevindeyiz

Buğday Derneği olarak içerisinde bulunduğumuz “Sıfır Gelecek” oluşumu ile birlikte “yaşamı savun” pankartının arkasında birleşerek Fridays for Future’ın çağrısına Türkiye’den destek veriyoruz.

20 Eylül Küresel İklim Grevi

“Bilim bize neler yapabileceğimizi çok net bir şekilde söylüyor. Karbon emisyonlarını sıfırlamamız gerek. Kaybettiğimiz her saniye iklim krizi yüzünden can kayıplarına yol açıyor.”

20 Eylül Küresel İklim Grevi

Taksim Odakule’de saat 19.00’da bir araya gelecek iklim ve ekoloji aktivistleri, İklim Konferansı’nda dünya liderlerinin iklim krizine karşı somut ve etkili adımlar atmadaki yetersizliklerini ve COP25’de aktivistlere yönelik müdahaleyi protesto edecek.

Aynı zamanda, Türkiye’ye Paris İklim Anlaşması’nı bir an önce onaylayarak karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar sıfırlaması için eyleme geçme çağrısında bulunacak.

Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş