DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Organiğin izinde Atina’daydık!

Yayınlanma Tarihi: 11 Ağustos 2019
Organiğin izinde Atina’daydık!

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği olarak, 9 Temmuz 2019 tarihinde Atina’da gerçekleşen Nürnberg Messe & Forum SA basın toplantısına katıldık.

Dünya’nın en büyük on beş fuar şirketlerinden biri olan Nürnberg Messe’nin, iki yıllık stratejisinde Yunanistan’ın en büyük fuar şirketi Forum SA’ya yatırım yaptığını açıkladığı basın toplantısında; Yunanistan’ı yeni merkez olarak görülmesiyle birlikte Balkanlar, Doğu Avrupa ve Akdeniz ülkeleri pazarına erişim sağlayacak olmanın heyecanı paylaşıldı.

Etkinlikler içerisinde bizleri en çok heyecanlandıranların ilki, 8-10 Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan BIOFESTIVAL. Bu etkinlik, hem profesyoneller hem de tüketiciler için en büyük ticari forum ve en temel kriter olmayı hedefliyor. Ayrıca, zengin ve uzmanlaşmış bir özel etkinlikler programı aracılığıyla, profesyoneller sektördeki eğilimler ve gelişmeler hakkında bilgilendirilirken, tüketiciler organik gıda ve genel biyokültür hakkında daha iyi bilgi ve fikir ediniyor. Etkinlik, Nürnberg Messe’nin de desteği ile birlikte Doğu Avrupa’da organik, temiz gıda tüketimi ve bilinç düzeyinin gelişmesi konusundaki umudumuzu arttırdı. 

Organik gıda tüketimiyle ilgili düzenlenen ikinci fuar ise 12-15 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan BIOFACH. Bu fuar, sertifikasyon ve biyolojik mührü bir adım öteye taşıyor. İsminde yer alan bio, doğanın kaynaklarının sorumlu bir şekilde kullanılması için kalite ve inanç anlamına geliyor. Bu düşünce ile, gıda sisteminde önemli bir dönüşüm yaratma yolunda farkındalık yaratan bir etkinlik yapıyorlar.

Bu iki fuarın yanı sıra, FatchPack ismiyle; geri dönüştürülebilir, doğada çözünebilir ve doğa dostu gıda paketleme fuarı gerçekleştiriyorlar. FOODTECH gıda teknolojileri fuarı, OENOTELIA isimli butik şarap üretimi fuarı ve BrauBeviale içecek üretim fuarına da katkı sağlıyorlar.

Yunanistan’ın temiz gıda fuarları konusunda Almanya’nın desteğiyle ön plana çıkacak olması bölgenin tüketim alışkanlıklarını gözden geçirmesine sebep olabilir ki bu, hepimiz için çok umut vaad edici. 

Buğday Derneği olarak bu etkinliğe katıldığımız ve umut dolduğumuz için oldukça memnunuz. Nürnberg Messe’nin bu organizasyona katılma amacıyla kullanılan tüm uçuşların CO2 emisyonlarını telafi etmek için ortaya çıkan karbon salınımı miktarı ile orantılı olarak atmosfair.de aracılığıyla bağışta bulunmuş olması da organizasyonu güzel kılan bir başka detaydı. 


Yazan: Sinem Uğurdağ (Buğday Gönüllü İletişim Ekibi)

Etiketler: , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş