DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Meraklılar ve Yeni Başlayanlar İçin Ekolojik Arıcılık Eğitimi

Yayınlanma Tarihi: 8 Şubat 2019
Meraklılar ve Yeni Başlayanlar İçin Ekolojik Arıcılık Eğitimi

Bal ya da diğer arı ürünleri değil, arı odaklı, ekolojik, doğa dostu… Başka bir arıcılık mümkün. Arıları yaşatalım; gelin ekolojik arıcılığa ilk adımı birlikte atalım!

Buğday Derneği’nin Arıları Yaşatalım Projesi’ni yürüten ve ekolojik arıcılık alanında deneyim sahibi ekibi tarafından hazırlanan “Meraklılar ve Yeni Başlayanlar İçin Ekolojik Arıcılık Eğitimi” 3 Mart tarihinde İzmir’de gerçekleşecek.

Arıları çok seviyor ve onları daha yakından tanımak istiyorsanız veya arka bahçenizde bir kovan olsun istiyorsanız bu sizin için harika bir giriş eğitimi olabilir… Bal arısının nasıl yaşadığı, farklı kovan tasarımları, hangi araçların satın alınacağı, kovanınızın nasıl yerleştirileceği, bir arıcı olarak nasıl başarılı olabileceğiniz hakkında bütün pratik bilgileri sizlerle paylaşacağımız bu eğitim, başlangıç seviyesindeki veya deneyimsiz herkese uygundur.

Bu eğitim kimler için uygun?

*Arıları yakından tanımak isteyen arı dostları.

*Hobist olarak arıcılığa ilgi duyanlar.

*Ekolojik arıcılık yapmak isteyen ve temel bilgileri edinmek isteyenler.

Bu eğitim kimler için uygun değil?

*Ticari veya büyük alanlarda profesyonel arıcılık yapmak isteyen üretici / potansiyel girişimciler için.

*Hali hazırda arıcılık deneyimi olup, sadece detaylı uzmanlık sorularının veya karşılaştıkları özel durumların yanıtını arayan tecrübeli arıcılar için.

Bu eğitimin sonunda neler edinebilirsiniz?

*Arıcılık konusunda kursumuzda edindiğiniz “giriş” seviyesindeki bilgileri hobi ya da küçük ölçekli arıcılık deneyiminiz için temel olarak kullanabilirsiniz.

KATILIM VE ÜCRET BİLGİLERİ

Eğitmen: Yasemin Kireç

Eğitim Ücreti: Aidat borcu olmayan Buğday Derneği üyelerine 150 TL, üye olmayanlara 225 TL’dir.

*Katılımcı sayısı 35 kişi ile sınırlıdır. Buğday Derneği tarafından, eğitim hazırlıkları sırasında ve eğitim boyunca gönüllü destek verebilecek bir kişiye burslu eğitim verilecektir. Bunun yanı sıra, “Askıda” eğitim sistemi uygulanacaktır – eğer katılım ücretinden daha yüksek bir miktarı ödemek isterseniz, bu fazla miktarlar toplanarak, eğitime katılmak isteyen ancak ücretini ödeyemeyen birinin kaydı için kullanılacaktır.

Başvuru ve Kayıt: egitim@bugday.org

Tarih: 3 Mart 2019

Yer:  Gençlik Tiyatrosu, Kültürpark.

Eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiler ve adres kayıt sonrasında katılımcılarla paylaşılacaktır.

Eğitim Programı

3 Mart Pazar: 12.00-18.00

 • Türkiye ve Dünyada arıcılık
 • Arıların Yaşam Döngüsü
 • Ekolojik Arıcılık Nedir?
 • Arıcılığa Nasıl Başlayabilirim?
 • Arı Ürünleri Nelerdir, Arılar ve Bizim İçin Önemleri Nedir?
Etiketler:

7 adet yorum var

 1. Deniz özden

  Merhaba, şehir içinde oturuyorum, bana ait apartman bahçesi ve kullanabileceğim (gerekirse) ortak kullanım teras var. Bahçemde permakültüre uygun üretim denemeleri yapıyorum. Bu koşullarda Arıcılık yapmak mümkünmü, bu eğitim bana faydalı olurmu. Teşekkürler.

  1. Buğday Derneği

   Merhabalar,

   Pandemi dolayısıyla eğitimlerimize çevrimiçi olarak Zoom platformu üzerinden devam ediyoruz. Güz döneminde gerçekleştireceğimiz etkinliklerden haberdar olmak için sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

   Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş