ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

“İBB’de Vektörle Mücadele” Webinarı

Yayınlanma Tarihi: 15 Nisan 2022
“İBB’de Vektörle Mücadele” Webinarı

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin Zehirsiz Kentlere Doğru projesi kapsamında, Zehirsiz Sofralar Platformu işbirliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanlığı katılımı ile 12 Nisan 2022’de çevrimiçi olarak düzenlenen “İBB’de Vektörle Mücadele” webinarında, sivrisineklere karşı uygulanan zehirsiz mücadele yöntemleri ve İBB’nin bu yöndeki çalışmaları anlatıldı.

Zehirsiz Sofralar Platformu Koordinatörü ve Buğday Derneği Genel Müdürü Batur Şehirlioğlu’nun moderatörlüğünü üstlendiği ve açılış konuşmasını yaptığı webinarda: İBB Sağlık ve Hıfzıssıhha Şube Müdürü Uzm. Dr. M. Hakan Yılmaztürk tarafından “Vektörlerle Mücadelede Yerel Yönetim Modeli Olarak İBB Sağlık Dairesi Başkanlığı Örneği”, İBB Vektörle Mücadele Bilim Kurulu Üyesi, Hacettepe Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Salih Bülent Alten tarafından “Sivrisinek Mücadelesinde Planlama, Yönetim ve Teknoloji Kullanımı: İstanbul Örneği” konularında bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı.

Oturumun sonunda, konuşmacılar ile birlikte İBB Sağlık ve Hıfzıssıhha Şube Müdür Yardımcısı M. İlker Öksüz katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.Belediyelerin öncülüğünde #ZehirsizKentler mümkün

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin, Avrupa Birliği tarafından Sivil Toplum Diyaloğu VI kapsamında desteklenen, Avrupa Pestisit Eylem Ağı ortaklığı ve Zehirsiz Sofralar Platformu işbirliği ile yürüttüğü “Zehirsiz Kentlere Doğru” projesi kapsamında sağlıklı bir gelecek için bir araya gelen sivil toplum örgütleri ve inisiyatifler, kentlerde yerel yönetimler tarafından kullanılan pestisitlerin/biyosidal ürünlerin zararları konusunda farkındalık yaratmayı ve alternatif uygulamaların kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyor. 

Zehirsiz Sofralar Platformu tarafından başlatılan “Zehirsiz Kentler için Harekete Geç” başlıklı imza kampanyası (Change.org/ZehirsizKentler) ile belediyelerden, zehirsiz kent olma yolunda kararlı bir adım atacaklarına dair taahhütte bulunmalarını talep ediliyor.

Zehirsiz Kentlere Doğru projesi hakkında daha fazla bilgi için: www.zehirsizkentler.org

Zehirsiz Kentler Kampanyası’na destek olmak için: Change.org/ZehirsizKentler

Yerel kampanyalara destek olmak için: 

Etiketler: , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş