ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

“Gerçek Temizlik” Etkinliği – 23 Haziran 2021

Yayınlanma Tarihi: 12 Haziran 2021
“Gerçek Temizlik” Etkinliği – 23 Haziran 2021

Buğday Derneği’nin ekolojik yaşam pratikleri konusunda deneyim sahibi ekibi tarafından hazırlanan “Gerçek Temizlik” etkinliği 23 Haziran 2021 tarihinde Zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Temizlik, yüzeyleri geçici bir süreliğine mikroptan ve kirden arındırırken, onların yerlerine kimyasal kirlilik yaratan maddeler koymak değildir. Sağlığımızı bozan, doğayı kirleten kimyasalları kullanmak yerine, doğa dostu ve zehirsiz malzemeler ile kendi temizlik ürünlerimizi kolaylıkla yapabiliriz.

Etkinlikte, temizlik ürünlerindeki kimyasalları nasıl tanıyabileceğimizi; doğa dostu temizlikte kullanılan hammaddelerin neler olduğunu, hangi amaçla ve nasıl kullanıldığını ve kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi genel başlıkları konuşacağız.

Bulaşık ve çamaşır makinesi yıkama tozu, krem yüzey temizleyici, sıvı sabun, cam temizleme sıvısı gibi evlerinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz temizlik malzemelerinin tariflerini uygulayarak paylaştığımız etkinlik, ekolojik bir yaşama adım atmak ve gezegendeki ayak izini küçültmek isteyen herkese hitap ediyor.


Eğitmen: Gözde Özbey


Etkinlik Programı:

  • Kimyasalların kısa tarihi
  • Temizlik ürünlerindeki zararlı kimyasalları tanıma
  • Doğal temizlik hammaddelerini tanıma
  • Uygulamalar (çamaşır temizleyicisi, bulaşık temizleyicisi, genel yüzey temizleyici, klozet temizleyici)
  • Diğer tarifler (elde bulaşık sıvısı, ovma kremi, fırın temizleyici, oda kokusu)
  • Leke çıkarma taktikleri
  • Çocuk güvenliği
  • İçerideki havayı iyileştirmek

Tarih: 23 Haziran 2021, Çarşamba, 19.00 – 22.15

Etkinlik, Zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi ve etkinlik programı katılımcılarla kayıt sonrasında paylaşılacaktır.

Etkinlik Ücreti: Aidat borcu olmayan Buğday Derneği üyelerine 150 TL, üye olmayanlara 200 TL’dir.

*Katılımcı sayısı 40 kişi ile sınırlıdır.


Başvuru ve Kayıt: 

1. Kayıt işlemini yapmadan önce lütfen aşağıdaki sayfadan üyelik durumunuzu ve aidat ödeme bilgilerinizi kontrol edin. Aidat borcunuz varsa yine bu sayfadan ödeyebilirsiniz:

2. Üyemiz değilseniz aşağıdaki sayfadan üye olabilirsiniz:

3. Üyelik durumunuza göre ilgili seçeneği işaretleyerek kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. (Ödemenizi havale/EFT ile yapmayı tercih ederseniz, ödeme dekontunu egitim@bugday.org adresine göndermeniz kayıt işlemlerini hızlandıracaktır.) 

4. Üyelik durumunuzu ve ödemenizi kontrol edecek ve kaydınızın tamamlandığına dair bir e-posta göndereceğiz. (Bu işlem, ödemeyi yapmanızın ardından ilk iş günü içinde tamamlanacaktır.)

5. Etkinlikten önce Zoom giriş bilgilerini içeren bir e-posta göndereceğiz.

Buğday Derneği tarafından bir kişiye katılım bursu verilecektir. Bunun yanı sıra, “askıda” katılım sistemi uygulanacaktır – eğer katılım ücretinden daha yüksek bir miktarı ödemek isterseniz, ilgili seçenekten ödeyebilirsiniz. Bu fazla miktarlar toplanarak, etkinliğe katılmak isteyen ancak ücretini ödeyemeyen birinin kaydı için kullanılacaktır.

Burslu ve askıda katılım sistemine başvurmak için kendinizi ve bu etkinliğe neden katılmak istediğinizi kısaca anlatmanızı rica ediyoruz.

Etkinlik ile ilgili sorularınız ve burslu/askıda katılım başvurularınız için: egitim@bugday.org

Etiketler: ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş