ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Fotoğrafçının gözünden tohumun serüveni

Yayınlanma Tarihi: 15 Mart 2022
Fotoğrafçının gözünden tohumun serüveni

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Kreatif Direktörü, %100 Ekolojik Pazar kurucularından, tohum fotoğrafçısı ve gözlemcisi Lalehan Uysal Woman TV’de yayınlanan “Neden Olmasın” programına konuk oldu.

Lalehan Uysal, Zeliha Sunal’ın sunduğu “Neden Olmasın” programında, Buğday Derneği’nin TaTuTa projesi, %100 Ekolojik Pazarlar’ın kuruluş hikâyesi ve zehirsiz gıda için yürütülen çalışmalar ile birlikte, “iklim krizinin aynası” olarak nitelendirdiği “Kurda, Kuşa, Aşa ve Göze” adlı tohum fotoğrafları sergisini anlattı.Sağlıklı gıdanın adresi %100 Ekolojik Pazarlar

Türkiye’de organik tarımın yaygınlaşması için yeni ve öncü bir model oluşturan Buğday Derneği’nin danışmanlığında kurulan %100 Ekolojik Pazarlar, Türkiye’nin birçok farklı noktasından 900’ün üzerinde üreticinin sağlıklı ürünlerini 15 yıldır tüketiciler ile buluşturuyor. 

İlk olarak 2006 yılında İstanbul – Şişli’de açılan %100 Ekolojik Pazarlar, bugün Kartal ve Bakırköy’ün ardından, İstanbul dışında Kayseri Kocasinan’da ve İzmit’te hizmet veriyor. Tarım zehirlerini yani pestisitleri kullanmadan, organik sertifikalı üretim yapan üreticiler ve üretici temsilcileri, müşterileriyle kurdukları organik bağları her geçen gün daha da güçlendiriyor.

%100 Ekolojik Pazarlar hakkında ayrıntılı bilgi için www.ekolojikpazarlar.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Lalehan Uysal – Yazılı Karpuz, Çekirdeği Oyalı olarak bilinen yerel bir karpuzun tohumları. (www.lalehanuysal.com)

Etiketler: , , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş