ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

BuğdayEge Ağı Büyüyor

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2015
BuğdayEge Ağı Büyüyor

8 Mayıs 2015 tarihinde, İzmir’de gerçekleştirdiğimiz ‘BuğdayEge Buluşması’ ile Ege’de üyelerimizle birlikte daha aktif olma konusunda ilk tohumlarımızı attık. Buğday üyesi olarak sizlerin de katılabileceği bu ağın da desteği ile tohumları yeşertmeyi niyet ediyoruz.

İzmir’de gerçekleştirdiğimiz buluşmadaki katılım, gelen güzel öneriler ve herkesin çalışmalara katkıda bulunma arzusu bizi daha da heyecanlandırdı. Buluşmamıza katılanlar arasında Buğday Derneği üyesi olmayan ancak faaliyetlerimizi yakından izleyenlerin de verdiği katkı ve heyecan, ekolojik yaşam için hep birlikte iyi işler yapacağımıza olan inancımızı pekiştirdi.

Derneğimizin bugüne kadar yaptığı ve sürdürdüğü çalışmalar hakkında bilgi verdiğimiz toplantıda, uzun zamandır arzu ettiğimiz BuğdayEge Ağı’nı, Buğday üyeleri arasında oluşturmaya karar verdik. Bu ağda yer almak isteyen üyelerimiz şimdiden; organizasyondan çeviriye, toplantı mekanı sağlamaktan atölyeler düzenlemeye kadar çok farklı konularda katkı yapabileceğini belirtti.

Buğday üyesi olarak sizlerin de katılabileceği bu ağın da desteği ile, Buğday Derneği üyeleri arasında yapabileceğimiz işbirliklerini önemsiyoruz.

Öncelikle önümüzdeki aylarda yapacağımız ikinci bir buluşmaya kadar ağda yer almak isteyen Buğday Derneği üyelerinin aşağıdaki iletişim adresine isimlerini ve iletişim bilgilerini yazarak, hangi konularda katkı verebileceğini ve önerilerini bildirmesini rica ediyoruz. Bu listeye göre bir mail grubu oluşturacağız ve bundan böyle iletişimimizi bu mail grubu üzerinden yürüteceğiz.

BuğdayEge olarak, bulunduğumuz bölgeye nasıl katkıda bulunabileceğimizi, kendimizin ve çevremizin farkındalığını birlikte nasıl arttırabileceğimizi görmek amacıyla toplantıya katılanlardan gelen işbirliğine yönelik öneriler ise şöyle:

• TaTuTa Ağı veya Buğday üyesi organik/ekolojik çiftliklerden gıdamızı temin etme olasılıklarımız,

• Buğday üyesi çiftliklere ihtiyacı ölçüsünde iş gücünde destek olmak,

• Üyeler arasında işbirliğini arttırmak ve doğa dostu uygulamalar konusunda deneyim ve bilgi paylaşımı (Örneğin evde doğa dostu, kimyasal kullanılmayan ürünlerin yapımı; neden, neyin tüketilmemesi gerektiğini aktarmak, kent ve/veya balkon bahçeciliği)

• Tohum takas etmek,

• Buğday üyesi çiftlikler veya işletmeleri belirli zamanlarda, belirli amaçlar doğrultusunda ziyaret etme, tanıma.

Bu buluşmada gündeme gelen önerilerin bundan sonraki buluşmalarla çimleneceğini ümit ediyoruz.

Bu vesileyle pek çok üyemizin Buğday Derneği olarak 23-24 Mayıs’ta, İzmir Urla’da yapacağımız Uygulamalı Kent Bahçeciliği Eğitiminde bir araya geleceğini de duyurmuş olalım. Eğitimle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Buluşmaya katılan , zaman ayıran herkese çok teşekkür ederiz.

Halen üye değilseniz, Buğday Ege ağına katılmak için buradan üye olabilir; ekolojik yaşam için birlikte çalışmaya katkıda bulunabilirsiniz.

BuğdayEge adına iletişim için;

Nurhayat Bayturan

nurhayat@bugday.org

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş