ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Bahçeciliğe Giriş ve Ekolojik Yaşamın Temelleri Eğitimi İzmir’de

Yayınlanma Tarihi: 13 Ocak 2019
Bahçeciliğe Giriş ve Ekolojik Yaşamın Temelleri Eğitimi İzmir’de

Ekolojik krizi engellemek ve doğaya verdiğimiz zararı onarmak için her birimizin yapabileceği pek çok şey var. Gelin ilk adımı birlikte atalım!

Buğday Derneği’nin bahçecilik ve ekolojik yaşam alanında deneyim sahibi ekibi tarafından hazırlanan Bahçeciliğe Giriş ve Ekolojik Yaşamın Temelleri Eğitimi 26 Ocak tarihinde İzmir’de gerçekleşecek.

Eğitimde, ekolojik yaşamın temellerini, atalık tohumlarımızı çoğaltmayı, gerçek gıdaya ulaşmayı, mutfak atıklarımızı komposta dönüştürmeyi öğreneceğiz. Bunun yanı sıra enerjinin, gıdanın dönüşümüyle ilgili Buğday Derneği’nin 20 yıllık birikimini katılımcılarla paylaşacak ve hep birlikte çözümün birer parçası olma yolunda adım atacağız. Elimiz tohuma, toprağa değecek!

Bu eğitim kimler için uygun?

*Ekolojik yaşama ve kendine yeterli bir yaşama adım atmak isteyip de bir başlangıç noktası bulmakta zorlanan tüm doğa dostları.

*Şehirdeki apartman dairesinde saksı/balkon/terasta veya evinin ufak bahçesinde kendi gıdasını yetiştirmek, kompost yapmak isteyen ve bu konuda temel bilgileri edinmek isteyen tüm hevesliler.

*Gerçek gıdanın ne olduğunu ve nasıl ulaşabileceğimizi merak eden sağlıklı yaşam meraklıları.

*Tohum çeşitleri, tohum saklama, üretme konusunda bilgilenmek isteyenler.

Bu eğitim kimler için uygun değil?

*Ticari veya büyük alanlarda profesyonel organik üretim yapmak isteyen üretici / potansiyel girişimciler için.

*Hali hazırda bahçecilik / üretim deneyimi olup, sadece detaylı uzmanlık sorularının veya karşılaştıkları özel durumların yanıtını arayan tecrübeli üreticiler için.

Bu eğitimin sonunda neler edinebilirsiniz?

*Eğitimde hediye edeceğimiz atalık tohum ve viyöllerle, tohumlarınızı çimlendirerek evinizde kendi sebzelerinizi yetiştirebilirsiniz.

*Elde ettiğiniz ürünlerin tohumlarını saklayarak gelecek sene çevrenizle paylaşabilir ve atalık tohumlarımızın soyunun devam etmesine yardımcı olabilirsiniz.

*Kompost kurabilir ve artık gıda atıklarınızı toprağa dönüştürebilirsiniz.

*Bahçecilik konusunda kursumuzda edindiğiniz “giriş” seviyesindeki bilgiler, daha sonra alacağınız eğitimlerin ya da konuyla ilgili çalışmalarınızın temelini oluşturabilir.

KATILIM VE ÜCRET BİLGİLERİ

Eğitmen: Mehmet Gürmen

Eğitim Ücreti: Aidat borcu olmayan Buğday Derneği üyelerine 150 TL, üye olmayanlara 225 TL’dir.

*Katılımcı sayısı 28 kişi ile sınırlıdır. Buğday Derneği tarafından, eğitim hazırlıkları sırasında ve eğitim boyunca gönüllü destek verebilecek bir kişiye burslu eğitim verilecektir. Bunun yanı sıra, “Askıda” eğitim sistemi uygulanacaktır – eğer katılım ücretinden daha yüksek bir miktarı ödemek isterseniz, bu fazla miktarlar toplanarak, eğitime katılmak isteyen ancak ücretini ödeyemeyen birinin kaydı için kullanılacaktır. Burslu ve askıda eğitime başvurmak için kendinizi ve bu eğitime neden katılmak istediğinizi kısaca anlatmanızı rica ediyoruz.

Başvuru ve Kayıt: egitim@bugday.org

Tarih: 26 Ocak 2019

Yer:  İzmir Sanat, Kültürpark.

Eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiler kayıt sonrasında katılımcılarla paylaşılacaktır.

Eğitim Programı

26 Ocak Cumartesi: 09:15-17:00

 • Ekolojik Yaşamın Temelleri
 • Güvenilir Gerçek Gıdaya Giriş
 • Dönüşüm Mutfakta Başlar
 • Sebze Kasasında Kompost
 • Tohumlar Hakkında Her Şey
 • Tohum Çimlendirme
 • Bahçeciliğe Giriş
Etiketler:

8 adet yorum var

 1. Murat yüce

  Merhaba
  Daha önce İstanbul daki eğitiminizin İzmir de de olması için yazmıştım. Ne güzel İzmir de de olması.
  Katılmak isterim
  Teşekkürler

 2. Arzu Alemdarlar

  Ben İzmir çevresinde tarım yapmak isteyen ancak bu konuda bilgisi ve tecrübesi olmayan emekli bir mimarın.Yani acemi ve hevesliyim.Sizin derneğe üyelik.Ancak aidatları ôdemedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş