ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

WWOOF Avrupa Koordinatörleri Danimarka’da Buluştu

Yayınlanma Tarihi: 27 Ekim 2022
WWOOF Avrupa Koordinatörleri Danimarka’da Buluştu

Buğday Derneği’nin ekolojik çiftliklerde gönüllülük imkânı sunan TaTuTa projesiyle 2004 yılından beri Türkiye’deki tek temsilcisi olduğu WWOOF Hareketi’nin “WWOOF Avrupa Bölge Toplantısı” 6-9 Ekim 2022 tarihlerinde Danimarka’da gerçekleşti.

WWOOF Türkiye/TaTuTa Koordinatörü Ahmet Berkay Atik, WWOOF Danimarka’nın ev sahipliğiyle 6-9 Ekim 2022 tarihlerinde Danimarka’nın Svendborg şehrinde düzenlenen “WWOOF Avrupa Bölge Toplantısı”na katıldı. Türkiye, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Portekiz, İspanya, İsveç ve İsviçre koordinatörlerinin yanısıra, WWOOF ABD ve WWOOF Örgütleri Federasyonu’ndan (FoWO) temsilcilerin katıldığı toplantıda WWOOF Hareketi’nin 2030 vizyonu doğrultusunda atılacak adımlar konuşuldu.

WWOOF programından faydalanan gönüllüler ve ev sahibi çiftçiler için sistemin nasıl daha kullanışlı ve verimli hale getirilebileceği yönünde çalışmalar yapıldı ve yol haritası oluşturuldu. WWOOF Federasyonu tarafından geliştirilen yeni çevrimiçi sistem CWP 2.0’a önümüzdeki yıl içerisinde Türkiye’nin de dahil edilmesi kararlaştırıldı.

Temsilciler, kendi ülkelerinde yürüttükleri geleneksel agroekolojiyi destekleyen projeleri ve bu yöndeki işbirliklerine dair iyi örnekleri paylaştı.Doğa dostu, üretken ve paylaşımcı bir gönüllülük deneyimi için TaTuTa’ya üye ol: www.tatuta.org


Etiketler: , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş