DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

%100 Ekolojik Pazar Müşterileri İletişim Ağı (EPTA) kuruldu

Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2018
%100 Ekolojik Pazar Müşterileri İletişim Ağı (EPTA) kuruldu

Buğday Derneği’nin %100 Ekolojik Pazarlar’da yatay, daha katılımcı ve şeffaf bir yapılanma için yaptığı çağrı üzerine 2017’den itibaren %100 Ekolojik Pazar müşterileri, üretici ve esnafları komisyonlar oluşturarak gönüllü olarak çalışmalara başladılar.

Şişli ve Kartal %100 Ekolojik Pazar müşterilerinin gündemlerinden biri de tüm %100 Ekolojik Pazar müşterilerinin kendi aralarında özgürce iletişim sağlayabileceği, görüş ve önerilerini iletme şansı bulacağı, sorunlara birlikte çare arama ortamı sağlayacak, organik tarım ve ürünleri ile ilgili bilgi ve haberleri  paylaşılabileceği bir iletişim ortamı oluşturmaktı. Bu sebeple Mayıs ayı içinde kısaca EPTA olarak adlandırılan %100 Ekolojik Pazarlar Türeticileri ( Müşterileri ) İletişim Ağı bir elektronik mektup grubu olarak kuruldu. EPTA kurucusu %100 Ekolojik Pazar müşterileri, Buğday Derneği görüş ve önerilerini de alarak bu grubun amaçları doğrultusunda işlev görebilmesi için bir de tüzük oluşturdu.

Şişli %100 Ekolojik Pazar Türetici Komisyonu üyeleri, Buğday Derneği’nin de desteği ile EPTA hakkında Şişli Feriköy %100 Ekolojik Pazar’da diğer müşterileri bilgilendirmeye başladı. Önümüzdeki süreçte aynı çalışma diğer %100 Ekolojik Pazarlar’ı da kapsayacak şekilde sürdürülecek.

Etiketler: ,

2 adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş