ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol

Bora Sarı

Yönetim Kurulu Üyesi

Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü 1991 yılında tamamladı.

1991 – 1994 yılları arasında Procter & Gamble Türkiye’de Bölge Satış Müdürü olarak çalıştı.

1995 – 1999 yılları arasında Rota Yönetim Geliştirme Hizmetleri’nde ve 1999’dan sonra da kurucu ortağı olduğu Orkestral İletişim’de çalıştı.

Öğrenen Organizasyonlar konusunda, Nick Zeniuk ve Fred Simon tarafından, Peter Senge’nin de katkıları ile geliştirilmiş, “Takım Halinde Öğrenme Laboratuarı (The Team Learning Lab)” programının Türkiye ve Mısır’daki uygulamalarında The Learning Circle’ın işbirliği ile planlanan, iç kapasite geliştirme projelerinde takım koçu olarak görev aldı.

International Coach Federation (ICF) tarafından tanınan The Coaches Training Institute ve Navitas Eğitim Danışmanlık Koçluk Hizmetleri iş birliği ile gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk koçluk okuluna katılarak, “Co-active Coaching” Uluslararası Koçluk sertifikasını aldı. Daha sonra Navitas bünyesinde Vector Europe iş birliği ile yürütülen kurumsallaşma, yeniden yapılanma ve değişim yönetimi projelerinde görev aldı.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin projelerinde dernek üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak çeşitli görevler aldı.

2006 – 2010 yılları arasında Levi Strauss Türkiye’de (Levi’s® & Dockers®) önce Zincir Mağazalar Türkiye Bölge Müdürü, daha sonra Perakende İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak çalıştı.

Sürdürülebilirlik, Ekolojik Yaşam, Şiddetsiz İletişim (NVC), Yaratıcı Drama, Onarıcı Çemberler, Açık Alan Teknolojisi, Olumlayıcı Sorgulama, Kahve Sohbetleri, Katılımcı Süreçler Kolaylaştırıcılığı (Art of Hosting Participatory Leadership), Öğrenen Organizasyonlar konu ve yöntemleri ile ilgilenmektedir. Çağdaş Drama Derneği’nin düzenlediği Yaratıcı Drama (Eğitimde Drama) Liderliği sertifika programına da devam etmektedir.

TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri bünyesinde çeşitli sektörlerdeki kuruluşların yetkinlik gelişim projelerinde eğitmen, danışman, takım ve bireysel koç olarak görevler almaktadır.