-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Zeytin hayattır; hayata beton atılmaz...
Kategoriler: Tarımsal Biyoçeşitlilik
Tarih: 06-Haziran-2017
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Zeytine, yaşama, umuda sahip çıkmak için son 24 saat; yasa tasarısının bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi bekleniyor.

Binlerce yıllık mirasımızı koruyabilmek için vaktimiz daraldı; zeytinliklerin, meraların sanayi ve maden sahası olarak kullanılabilmesinin önünü açan yasa tasarısının geri çekilmesi için TBMM'ye düşüncelerimizi iletmeliyiz.

Tasarı ne getiriyor? Şu ana kadar ne değişti?

Uzun adıyla "Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın ilgili komisyona gelen maddeleri ile ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Tasarının komisyonda görüşüldükten sonraki maddelerini açıklayan T24'ün haberini ise buradan okuyabilirsiniz.

Arıyoruz:

TBMM'ye telefonla sesinizi duyurmak için kentinizin milletvekillerinin telefon numaralarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 350Ankara.org'un hazırladığı örnek konuşma metnini ve partilerin grup başkanvekillerinin telefon numaralarını buradan görebilirsiniz.

E-posta gönderiyoruz:

Yasa tasarısı hakkındaki fikirlerinizi e-posta ile ulaştırabilmeniz için milletvekillerinin mail adreslerine ve Doğa Derneği'nin hazırladığı örnek metne buradan ulaşabilirsiniz.

İmzalıyoruz:

Ayvalık Zeytin Üreticileri Derneği adına Aydın Şensal'ın başlatmış olduğu imza kanpanyasını buradan inceleyebilir ve destek verebilirsiniz.

 

 

Haber No: 8004