-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
“Her adım doğa için!”
Kategoriler: Ben ne yapabilirim
Tarih: 06-Mayıs-2017
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday gönüllüsü Gizem Tuğçe Tayhan anlatıyor:

“Hacettepe Ünversitesi Fen ve Teknoloji öğretmenliği mezunuyum. Branşım gereği ve kişisel ilgim sebebi ile doğaya ve doğal yaşama yöneldim. Bu da beni Buğday Derneği ile tanıştırdı.

1 yıl önce katıldığım permakültür eğitiminden sonra Buğday Derneği ile sosyal medya aracılığı ile tanışmış oldum. Online olarak çalışmalarını takip ettim. Bugün ise Naturel Festivali aracılığı ile Buğday Derneği ile ilk gönüllü çalışmamı yapmış oldum.

Özellikle Atalık Tohumlar ve Kompost çalışmalarının yaygınlaştırılması üzerine Buğday'ın çalışmalarını takdir ederek takip ediyorum. Bizler de çalıştığım okulda öğretmen arkadaşlarımın farkındalığıyla birlikte okulumuzda kompost üzerine çalışmalar yapıyoruz. Okul bahçemizde kurduğumuz kompost alanını tüm okulun katılımcı desteğiyle sürdürmeye çalışıyoruz. Her adımın doğa için ve bizim için ne kadar kıymetli olduğunun bilincinde olarak küçük büyük demeden her desteğin her katkının kıymetine inanıyorum.

Buğday Derneği'nde yaptığım gönüllü çalışmalar sayesinde dernek çalışanlarıyla bire bir temas ederek daha detaylı bilgiler edindim. Bu çalışma sayesinde Buğday Derneği'nin uzaktan bir katılımcısı olmak dışında bireysel katılım desteğinin önemini fark ettim. Ekolojik yaşamın önemini fark etmek ve farkındalığı arttırmak için elimizden geldiğince hepimizin destek vermesi gerek.”

Haber No: 7997