-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Tohumdan komposta: Belediyeler İçin Kompost Rehberi
Kategoriler: Geri Kazanım
Tarih: 25-Nisan-2017
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


"Türkiye Çöpünü Dönüştürüyor" projemiz kapsamında hazırladığımız Belediyeler İçin Kompost Rehberi kitabı artık online olarak okunabilir.

Buğday Derneği'nin Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından Sivil Toplum Diyaloğu IV Programı kapsamında desteklenen ve Şubat 2017 tarihinde sonlanan "Türkiye Çöpünü Dönüştürüyor!" Projesi, ülkemizde büyük ölçekli kompost üretimi için bilgi ve tecrübe aktarımını gerçekleştirmeyi hedefledi.

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi için Şehirler ve Bölgeler Birliği (ACR+) ortaklığıyla yürüttüğümüz projede ulusal düzeyde bir anket çalışması yapılarak Türkiye'nin kompost potansiyeli ortaya çıkarıldı, 18 belediye ile birlikte Avrupa'da üç şehirde iyi kompost uygulamaları ziyaret edildi, eğitimler düzenlendi ve uluslararası bir kompost konferansı gerçekleştirildi.

Türkiye Çöpünü Dönüştürüyor projesi kapsamında büyük ölçekli kompost üretimi için bir bilgi kaynağı olması amacıyla hazırlanan Belediyeler İçin Kompost Rehberi kitabı, projenin web sitesine yüklenerek online olarak okunabilir hale getirildi.

Belediyeler İçin Kompost Rehberi kitabını buradan okuyabilirsiniz.

Türkiye Çöpünü Dönüştürüyor projemiz hakkında daha detaylı bilgiyi ise buradan edinebilirsiniz.

 

Haber No: 7991