-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Kompost ve Tuvalet Kursu Açık Radyo'da!
Kategoriler: Kullanım Alışkanlıkları, Kültür, Yeşil Yaşam Rehberi, Eğitim, Geri Kazanım, Permakültür
Tarih: 03-Mart-2017
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Açık Radyo'daki Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam Programı'nın bugünkü konusu "Kompost ve Tuvalet Kursu". Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nden Melek Nur Dudu'nun hazırlayıp sunduğu programa bugün Permakültür Eğitmeni Iraz Candaş konuk oluyor ve kompost hakkında merak edilen her şeyi Açık Radyo dinleyicileri için anlatıyor. Saat 10:30'da Radyonuz "Açık" olsun!

Kompost nedir? Yaşam ve ölüm döngüsünde kompostun rolü nedir? Bünyemize giren her şeyin önemli olduğunu farkettiğimiz bir dünyada, bizden çıkanın sorumluluğu yine bize mi aittir? Gübremizin sorumluluğunu nasıl alırız? Bu sorumluluğun alınmaması ne gibi sonuçlar doğuruyor?

Tüm bu sorular bugünkü Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam Programı'nda cevap bulacak. 24-26 Şubat tarihlerinde aynı konuyla ilgili bir eğitim vermiş olan Permakültür Eğitmeni Iraz Candaş, Melek Nur Dudu'ya konuk oluyor ve "Kompost ve Tuvalet Kursu" konusuyla ilgili merak edilenleri anlatıyor.

Kompost hakkında bilmeniz gereken her şey!

Doğada çöp yoktur.* Çünkü doğa, her türlü çöpünü dönüştürür. Yaprakların, muz kabuklarının, kahve telvelerinin toprak için son derece faydalı bir çeşit gübreye dönüştürülmesi işlemine kompost denir.

Peki kompost neden bu kadar önemli? Bu önemi kavrayabilmek için kompost hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Bunun için de 10:30'daki Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam Programı'nı dinlemek şart!

Radyonuz "Açık" olsun...

Iraz Candaş kimdir?

Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü'nde Permakültür Eğitmeni olan Iraz Candaş, ayrıca Kızıltepe Permakültür Çiftliği'nin de kurucusudur.

Açık radyoyu internetten dinlemek için http://acikradyo.com.tr/stream/index.html

 

*Türeticinin El Rehberi, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Haziran 2014

Haber No: 7962