-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Topluluk Oluşturma Eğitimi
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Yaşam ve Kültür, Bireysel Gelişim, Tarımsal Biyoçeşitlilik, Kullanım Alışkanlıkları, Eğitim
Tarih: 20-Ekim-2014
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Topluluk Oluşturma Council Pratiği etkinliği, 6-10 Kasım 2014'te İzmir Şirince, Tiyatro Medresesi'nde yapılıyor. 5 gün sürecek bu bilgi ve deneyim paylaşımlı eğitim süreci, topluluk oluşturma ilkeleri üzerine odaklanan bir dizi eğitimin ilki olacak.

 

Son bir kaç yıldır özellikle geçtiğimiz yıl yaşadığımız Gezi tecrübesinin ardından daha çok insan topluluk olmayı, yeni topluluklar oluşturmayı ve doğayla daha sıkı bir bağ kurmayı, dünyada şahit olduğumuz bizi çıkmaza sürükleyen olaylara karşı bir çözüm bir çıkış yolu ve bir yaşam biçimi olarak görmeye başladı.

Bu olayların, insanlar ve doğa üzerindeki derin etkilerini hepimiz çok yakından görüyoruz. Tek başımıza birey olarak yapacaklarımızın dışında topluluklar oluşturmak ve topluluk olarak yaşamak da birer politik eyleme dönüşüyor. 

Bu eğitimde iş paylaşımı, bireysel zamanlar, topluluk etkinlikleri, müzik yapmak ve birlikte dans etmek ve temelde council* pratiği olacak. 

Topluluk oluşturma council eğitimi özellikle yaşadığı ve çalıştığı yerde topluluk olmayı aktif olarak deneyimlemek isteyen kişiler, topluluk fikri ile yeni tanışanlar ve aktif olarak Türkiye'deki topluluk oluşumlarında çalışan kişiler için tasarlanmıştır!

Program İngilizce olacak ve Türkçe çeviriye ihtiyaç olduğu takdirde çeviri sağlanacak.

Bu eğitimin kolaylaştırıcıları daha önce Türkiye'yi bir kaç ziyaret eden ve council pratiğiyle ilgili paylaşımlar yapan Rob Dreaming
Sosyal, ekonomik ve ekolojik dönüşüm için öğrenme alanları tasarlayıp bu alanları kolaylaştıran Filiz Telek ve 
Avrupa ve Amerika'da seyahat ederek permakültür ve topluluk oluşturma
konularına odaklanmış organizasyonlarda çalışan Yeliz Mert. 

Başvurunuzu yapmak için buradaki  başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Başvurularınız değerlendirilirken özellikle niyet paragrafına önem verileceğini göz önünde bulundurmanız isteniyor. Bu değerlendirmenin ardından size bir onay mektubu gelecek. 

Tüm sorularınız için burcuertunc@gmail.com /baraka.iletisim@gmail.com adreslerine yazabilirsiniz.
 

*Council, topluluk oluşturmak için kullanılan, iletişimin hiyerarşik olmayan ve işbirliğine dayanan bir biçimidir.Bu kursa katılmak için daha önce council tecrübeniz olması gerekmiyor.

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Haber No: 7534