-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Şifa Okulu'nun İkincisi 12-20 Ekim'de Çamtepe'de!
Kategoriler: Koruyucu Sağlık
Tarih: 21-Ağustos-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Türkiye'de bir "doğal sağlık" anlayışına yol açacak ve bu alanda akademik uzmanlar yetiştirecek olan Naturopati okullarına temel oluşturacak "Şifa Okulu"nun ikincisi 12-20 Ekim tarihlerinde Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nde düzenlenecek.

 

"Şifa Okulu"nun ikinci bölümü 12-20 Ekim tarihlerinde Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nde düzenlenecek. 
 
Türkiye'de bir "doğal sağlık" anlayışına yol açacak ve bu alanda akademik  uzmanlar yetiştirecek olan Naturopati okullarına temel oluşturacak "Şifa Okulu"nun ilk bölümü 25 Mayıs-2 Haziranda Buğday Derneği'nin Çamtepe Eğitim Merkezi'nde yapmıştık. İkinci bölüm 12-20 Ekim tarihlerinde yine aynı merkezde yapılacak. İkinci bölüme son kez olmak üzere kısıtlı sayıda yeni öğrenci alınacak. Yeni öğrencilerin holistik tıp ile ilgili temel kavramları öğrenmeleri için bir gün önce 11 Ekim'de Çamtepe Eğitim merkezine gelmeleri gerekiyor. Eksik dersleri daha sonra tamamlanacak.
Homeopati eğitimi almış olanlar programın son 6 gününe katılabilirler, daha sonraki modüller hakkında bilgi edinmek isteyenler doğrudan
Homeopat Dr. Günnur Başar ile direkt haberleşebilirler. Etkinliğin ayrıntıları şöyle:

ŞİFA OKULU 2. MODÜL

Tarih: 12-20 Ekim 2013

Eğitmenler: Dr. Günnur Başar, Elif Alin, Tatyana Rottenberg

Etkinlik katılım bedeli: 950 TL 
Program 20 kişi ile sınırlıdır.

Sağlık anlayışımızda büyük bir değişiklik yaşanıyor. 20. yüzyılın başında herkesi iyileştirdiğine inandığımız -aslında yalnızca semptomları baskılayan- spesifik organ ve dokuları etkilemek yolundaki modern tıp yaklaşımının temelini oluşturan ilaç hipotezi artık çökmüş durumda.

İnsanlar daha doğal, daha kalıcı ve yan etkisiz iyileşmenin peşinde. Binlerce yıla yayılan bütünsel sağlık anlayışı tekrar geçerlilik kazanıyor. Çin tıbbı ve Ayurveda öğrenmek isteyen batılı doktorların sayısı giderek artarken Avrupa’da bu pratiklerin en büyüğü olan homeopatiyi başka yöntemlerle destekleyen Naturopati okulları açılıyor.

Bu kavramın ve beklentilerın yaygınlaşması bunu uygulayacak pratisyenlerin yetiştirilmesi düşüncesini ortaya çıkarıyor. Geleceğin tıbbında hasta tedavileri hastanelerde değil, doğal ortamlarda bütün bu pratikleri birleştirerek ve varlığın fiziksel, duygusal, zihinsel tüm düzeylerine şifa verilerek yapılacak.

Galata Şifahanesi, Zenith İyileşme Merkezi ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle hazırlanan bu projede geleceğin tıbbına uygun, doktorlarla bir ekip içinde çalışabilen şifacılar yetiştirmek amaçlanıyor. Böylece hastalığın gerçekten oluşma nedenlerini anlayacak ve varlığın bütün düzlemlerine nüfuz edebilecek bir şifacı tipi yetiştirmeyi ve gelecekteki Naturopati okullarının temelini atmayı planlanlıyoruz.

Program 9 x 9 modülden oluşuyor. Modüller Homeopati, Fitoterapi, Ayurveda gibi alternatif tedavi alanlarını, modern psikoterapi yaklaşımlarını (şamanik terapiler, aile dizimi, sanat terapisi, psikodrama vs.) beden terapilerini (refleksoloji, shiatsu, derin doku ve tetik nokta masajları gibi), ayrıca anatomi ve fizyoloji gibi temel tıp derslerini kapsayacak. Program 200 saat Homeopati, 150 saat Psikoterapi, 150 saat Beden Terapisi, 70 saat fitoterapi, 80 saat tıp dersi olmak üzere toplam 650 saati içermektedir. Herhangi bir konuda daha fazla uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için olanaklar sağlanacak.

Her modül 9 gün sürecek, 3 bölümden oluşacak ve yılda 3 modül olacak şekilde planlanmıştır. Her yıl modüllerin 2si doğada Çamtepe eğitim merkezinde, diğeri bölünerek İstanbulda veya Ankara'da yapılacak.( Bunlar homeopati ve tıp eğitimleri olacak ki, Homeopati Derneğinde devam eden rutin eğitimin bir parçasıdır.) Her öğrenci toplamda 8 haftasonu homeopati ve 5 haftasonu tıp derslerine katılacak, bunları herkes kendi uygunluğuna göre devam eden programdan seçme şansına sahip olacak.

İkinci eğitim modülünün konuları şöyle:

12-14 Ekim: Homeopati: Çocukların gelişimine ve kadınlara özgü remediler
15-16 Ekim: Psikodrama: Felsefesi, geçmişi
17 Ekim: Aile Dizimi ve bir Grup Çalışması
18-20 Ekim: Masaj Terapisine Giriş: Etik, Shiatsu ve Thai Masajda Gevşeme Teknikleri

Konaklama:
Etkinliğin gerçekleşeceği Çamtepe'ye en yakın konaklama imkanı Seçkin Motel'dir. Çalışmanın yapılacağı Çamtepe’ye transfer buradan sağlanacaktır. Civardaki diğer konaklama seçenekleri için tıklayın: http://camtepe.org/?page_id=220 
DİKKAT: Etkinlik Kurban Bayramı'nda denk geldiği için otel rezervasyonunuzu bir an önce yaptırmanızı öneririz.

Ulaşım:
Katılımcıların, Küçükkuyu’ya kendi imkânlarıyla gelmesi gerekmektedir. Truva, Kamil Koç, Ulusoy, Varan ve Metro Turizm’in İstanbul, Ankara ve İzmir’den otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Etkinlik Katılım Bedeli:
Eğitim, doğal gıdalarla hazırlanmış vejetaryen öğle yemekleri ve Seçkin Motel-Çamtepe arası ulaşım ve KDV dahil katılım bedeli 950 TL'dir. Aidat borcu bulunmayan Buğday Derneği üyeleri için indirimli ücret 900 TL’dir.

Ödeme:
Yalnızca katılım bedeli içindir. Konaklama ücreti konaklanacak yere ayrı ödenir.
Günnur Şerife Başar
Yapı Kredi Bankası Kuledibi Şubesi
IBAN: TR77 0006 7010 0000 0062 1403 07

İletişim ve Kayıt:
Selda Bozbıyık
0543 802 66 06
seldabozbiyik@gmail.com

 

 

Haber No: 6494