-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Ekmek ve Kışa Hazırlık Atölyesi
Kategoriler: Bireysel Gelişim, Ben ne yapabilirim, Yaşam ve Kültür, Gelenekler ve Yerellik
Tarih: 21-Ağustos-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday ve Taş Mektep'in 18-21 Eylül tarihlerinde Adatepe'de düzenlediği Ekmek ve Kışa Hazırlık Atölyesi'nin kayıtları doldu.

Buğday ve Taş Mektep'in 18-21 Eylül tarihlerinde Adatepe'de düzenlediği Ekmek ve Kışa Hazırlık Atölyesi'nin kayıtları kısa sürede doldu.
Dört gün boyunca 09.00- 18.00 saatlerinde yapılacak atölye çarşamba sabahı Taş Mektep’te buluşma ile başlayacak, sohbet ve işlerin planlanması yapılacak. 
50 lira olan atölye ücreti, atölyeye katkıda bulunan Adatepeli köy kadınları arasında paylaştırılacak.
Atölye kapsamında organik buğday ile ekmek yapacağız, yerel taş fırınlarda pişireceğiz, kışlık erzağımızı hazırlayacağız. Köy keçilerinin sütünden taze peynir ve yoğurt, meşhur Çanakkale domatesinden domates salçası, biber salçası, tarhana, erişte yapacağız. 
Atölye sırasında Buğday Derneği üyeleri ve Adatepeli kadınların bilgi ve deneyimlerinden yararlanacağız. Yiyecekler, besinlerin sağlıklı ortamlarda saklanması ve tüketilmesi gibi konularda sohbetler yapacak ve bilgi alışverişinde bulunacağız.
Diğer malzeme masrafları (un, domates, biber, süt ve mayalar, erişte ve tarhana için gereken malzemeler) Adatepe Zeytinyağları tarafından karşılanacak. Katılımcıların üretimlerini saklamaları için gereken kavanoz, kutu gibi malzemeler için harcamaları kendilerinin yapmasını bekliyoruz. Dileyenler bu malzemeleri getirebilir, ya da Cuma günü Küçükkuyu pazarında gerekli şeyleri bulabilir. Atölye bitimi ise hazırladığımız erzağımızı alıp eve gideceğiz.
 
Taş Mektep'in diğer kursve atölyeleri hakkında bilgi için www.tasmektep.com
 

Haber No: 6489