-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Neler olacak?
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 02-Şubat-2009
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Neler olacak?

Fuar
20. Biofach Fuarı 19-22 Şubat 2009 tarihlerinde Nürnberg’de gerçekleştirilecek. Fuarda üç bine yakın BioFach and Vivaness katılımcısı, organik ürünler ve doğal bakım ürünlerine dair bilgileri, gelmesi beklenen 46,000 ziyaretçiye aktarma fırsatı bulacak.
Kuzey Denizi ile Baltık Denizi arasındaki Danimarka, BioFach'ın bu yıl ki odak ülkesi. Danimarka sadece organik gıda üretiminde değil, rüzgâr enerjisi  üretiminde de başlıca ülkeler arasında yer alıyor.
İki yıl önce başlayan Vivaness (Doğal Bakım ve Sağlık Ürünleri Dünya Ticaret Fuarı) büyük ses getirmişti. Bu yıl da makyaj ve bakım ürünlerinde çağdaşlığın büyülü bir fanteziyle harmanladığı gösteriler gözlere ziyafet çekecek. Vivaness Forum'da ise paneller, atölye çalışmaları ve sunumlar gerçekleştirilecek. Fuarda ayrıca "Adil ticaret" ürünleri gezilebilecek ve şarap salonunda şarap tadılabilecek.
Bilgi için:
http://www.biofach.de/en/press/ars12/ars25/?arspageid=25.pm.4805

Söyleşi
Mevlana ile ilgili “Sessizce Dön” adlı kitabıyla da tanıdığımız Atlas Dergisi genel yayın yönetmeni ve Buğday Derneği yönetim kurulu üyesi Özcan Yüksek, 10 Şubat 2009 Salı günü saat 19:00’da 'Binbir Gece Masalları’nın sırlarıyla MaviKum Kitap’ta meraklılarıyla buluşuyor.
Yüksek, 'Binbir Gece Masalları’nın hayata, insana, ölüme, aşka dair söyledikleri üzerine, bu masalların geçtiği coğrafyayı da dolaşarak yaptığı araştırmaların ilk bölümünü “Hakikatçi” adlı kitabında topladı. Araştırmanın diğer iki cildi de yakında yayınlanacak. 
Adres: MaviKum Kitap Cihangir Cad. No:13 Cihangir/Beyoğlu/İstanbul Tel: (0212) 2514440-30

 Seminer
Çanakkale Küçükkuyu’daki İmece Evi’nde 17-27 Nisan tarihleri arasında Doğal Tıp Uzmanı eişliğinde uygulamalı Oruç ve Arınma Seminerleri gerçekleştirilecek. Son başvuru tarihinin 1 Nisan 2009 olarak belirlendiği  seminerlere katılım ve bilgi için: karacasaduman@hotmail.com

Haber No: 2819