-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
15 Ocak Haftaname'si
Kategoriler: Kültür
Tarih: 14-Ocak-2007
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği Yepyeni Evine Taşınıyor!

Buğday Derneği Yepyeni Evine Taşınıyor!

 

Buğday'da ne zaman paraya bağımlı kaldık ki? Hangi gerekli işi, sorumluluğu, adımı paramız yok diye yapmadık ya da umudumuzu kaybettik ki geçmişte? İşte yine en parasız, finanssal olarak en zorlu dönemlerimizden birinde Buğday Derneği beş yıldır İstanbul'da, Beyoğlu'nda oturduğu Aslan Han’daki güzel binasından, evinden çıkıyor.

 

Buğday'da işlerin nasıl yürüdüğünü yakından izlememiş iseniz diye küçük bir hikayesini yazacağım evden çıkma sebebimizin: Buğday’ın kullandığı üç dairenin bulunduğu Aslan Han bir sene kadar önce satıldı, yeni ev sahibimiz Galata A.Ş. de bize binayı restore ederek yeniden daire daire kiraya vereceklerini, bizim de bu arada kendimize bir yer bulup çıkmamızı istediklerini ilettiler. Yer aradık, ucuz hatta bedava olsun dedik, üyelerimize duyurduk, bir türlü tam içimize sinen, koşulları bize uyan bir yer bulamadık.

 

Bu arada Galata A.Ş. yetkilileri ile dost olduk, biz onları onlar bizi tanıdı, çok zor günlerimizde yanımızda oldular ve kiramızı almayarak bize destek oldukları dönemler oldu. En sonunda da yeni yer arayışımız konusunda da bize destek vererek kendilerine ait, restorasyonunu yeni tamamladıkları çok yakınımızda, Karaköy'de Akçe Sokak'taki Kaptan Paşa Binası'nı önerdiler bize. Orayı kiralayabilmemiz için ellerinden gelen desteği de vermeleri sayesinde şu an bir iki kardeş kurumla daha paylaşacağımız dört katlı, güzel bir terası, deposu olan,  yepeni, bir binamız oldu! Buğday ilk defa tamir etmesi gerekmeyen, pırıl pırıl, tamamını kullanacağı bir binada ağırlayacak çalışanlarını, gönüllülerini, üyelerini, hepinizi inşallah yıllar boyunca.

 

Hala finansal dertlerimiz çözülmüş değil, ama azimle, inançla sürdürüyoruz çalışmalarımızı ekipçe meyveleri, tohumları bildiğimiz bilmediğimiz yerlere saçılarak.

Ve hatta mali durumumuza bakarak hiç bir zaman sahip olamayacağımız güzellikte bir binaya taşınıyoruz!

Galata Şirketi'ndeki destekçilerimize ve sizlerin katkıları ile oluşan umudumuz, devam edebiliyor olduğumuz için hepinize çok teşekkür ederim!  

Haber No: 1750