-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Gerçeklerimizi Kim Keşfediyor?...
Kategoriler: Bireysel Gelişim
Tarih: 17-Aralık-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Konuşuyoruz, dinlediğimizi, anladığımızı, anlattığımızı, anlaştığımızı sanıyoruz. Hasta oluyoruz, ilaç alıyor bununla iyileştiğimizi, iyileşeceğimizi, iyileştirdiğimizi kabul ediyoruz. Düşünüyoruz, bildiğimizi, öğrendiğimizi, öğrettiğimizi sanıyoruz.

18 Aralik Haftanamesi

 

Konuşuyoruz, dinlediğimizi, anladığımızı, anlattığımızı, anlaştığımızı sanıyoruz.

Hasta oluyoruz, ilaç alıyor bununla iyileştiğimizi, iyileşeceğimizi, iyileştirdiğimizi kabul ediyoruz.

Düşünüyoruz, bildiğimizi, öğrendiğimizi, öğrettiğimizi sanıyoruz.

 

Peki ya hiç konuşmadıklarımız, öğrenmediklerimiz, aklımıza gelmeyenler? Onlar yok mu, yaşamlarımızı etkilemiyorlar mı biz onları fark edene dek? Bilimin gerçekleri bizim keşfettiğimizden ibaret mi ? Bu üç soruya olumsuz yanıt veriyor isek şayet; kapılarımız ne kadar açık bilinmeyenin, mükemmel birliğin işleyişine, getirdiklerine? Yoksa sıkı sıkı kilitleyip bir zincir bir de sürgü ile tüm kapılarımızı kapattık mı “güvenlik” gerekçeleri ile yaşamlarımızda sınırsızlığın içindeki sana sınırlarımıza hapis mi ettik kendimizi?

 

Ne zaman hizmet aşkım dorukta olsa, teslimiyet, birliğin farkındalığı duygum güçlü bir şekilde motive ediyor olsa, akıl edemeyeceğim boyutta ve güzellikte sonuçlar ile ödüllendğimi hissediyorum. Ne zaman kısa vadeli, kendi aklım ile sınırlı hesap kitap yapsam, garantiye almaya çalışsam kazanmayı, başarılı olmayı ve kaybetmemeyi işte o zaman en fazla kan kaybına uğruyorum yolumda yürürken.

 

Doğadaki varlıklar ile farkımızı “düşünmek”, “konuşmak” gibi üstünlükler olarak kabul ettiğimizde büyük bir yanılgının eşiğinde olabiliriz bence. Varsa en büyük farkımız kendi gücümüzün sınırsızlık ve sonsuzluk içindeki potansiyeli, ve bu potansiyelin birliğe teslim oldukça artan gücü olabilir.

 

Ekolojik Tarım gibi aklın mucizesi olarak gördüğümüz bir araç bile çok rahat amacından uzaklaşabilir temel vizyonumuz, ufka bakışımızda eksiksek, bilinen ile birlikte bilinmeyenin varlığına da teslim olmuyorsak aynı anda.

 

“Bilme” derdi ile kendimizi kaybetmediğimiz, “olma” ve “verme” ile dolu günler diliyorum.

Haber No: 1696