-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Haftaname
Kategoriler: Diğer
Tarih: 01-Aralık-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


"Niyet" ve "İmece" taşıyor Buğday'ı geleceğe...

 

 

Samsun’dan dönüyoruz Buğday ekibi olarak... Gerçek bir iletişim, verimli bir buluşmanın unutturduğu yorgunlukla. İki yoğun güne neler sığdı neler... Buğday Samsun Temsilciliğimiz’in büyük bir özverisi ve gönülden katkıları ile çiftçi buluşmamız beklenenin çok üstünde bir verim, somut çıktılar ile sonuçlandı.

 

Öyle bir toplantı düşünün ki, Anadolu’nun bir ücra köşesinde yapılsın ve yerelden, Türkiye’nin her yerinden her biri bire bir hedef kitlesinin üyeleri olan 250 kişi işini gücün bırakıp iki günlük toplantıya iki saat, iki gün mesafelerden gelmiş olsun, farklılıkların tümü ifade edildikçe birliği beslesin, tüm organizasyon yerelden desteklenen ulusal bir hareketi temsil etsin, sadece katılımcıların gönlüne zihnine değil toplumsal dönüşümün tohumlarına bereket yağdırsın, bütün bunlara ilaveten çok somut sonuçlara doğru atılan güçlü adımları içersin...Abartısız ve eksik ifadeyle hepsi gerçekleşti Samsun’da bunların.

 

İstanbul gibi onbeşmilyon kişinin yaşadığı bir metropolde zorla oluşan ekolojik halk pazarının kuruluş hazırlıkları altıyüzbin nüfuslu Samsun’da hem büyükşehir hem ilçe belediye başkanları, hem vali, hem üniversite, basın, halk, ticaret borsası başkanı, Genel Müdürlük düzeyinde Tarım Bakanlığı, Tarım Bakanlığı Il Teşkilatı çalışanlarının tam sahiplenmesi ile somut adımlar atıyor. Samimi, emeğe, geçmiş tecrübeye saygılı, işbirlikçi, gerekli kaynakların yaratılması sorumluluğunu duyarak, kendini sürekli geliştirerek, geniş bir katılımı sağlayarak, esneklikle ama ödün vermeyeceği değerleri net adımar ile yürüyor Samsun’lu dostlarımız.

 

Doğru, verimli bir iş yapmak, bereketin elçisi olmak çok kolay aslında, bunun için sadece net bir vizyon ve eylem planı yani bizim dilimizde “Niyet” ve “İmece” gerekiyor, sevgi ile, güven ile yürümek, dik durmak ve derin nefes almak...

 

Haber No: 1672