-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday Derneği yeni projeleri ile Ekoloji Fuarı’ndaydı
Kategoriler: Pazarlar/Alışveriş
Tarih: 07-Nisan-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği 7 Nisan Cuma günü saat 11.30’da Organik Cafe’de düzenlediği bir çalışma ile derneğin 2006 yılı projelerinin ayrıntılarını sundu. Bu çalışma kapsamında Berna Dündar, “Kentte bir Ekolojik Bahçe Modeli, Ekolojik Halk Pazarı ve Bahçe Eğitim Programı”, Zeynep Çelen Kuru ise “AB Sürecinde Türk Çiftçisine Destek ve Buğday’ın Bu Yönde Yürüttüğü Projeler” başlıklı birer sunum gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, bu yıl ASDF Fuarcılık’ın düzenlediği Ekoloji İstanbul’un destekçileri arasında bulunuyordu.

 

Ekolojik üretim yapan firmaları, konuyla ilgili sivil toplum örgütlerini ve çevre dostlarını 6-9 Nisan 2006 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi-Ahmet Fethi Paşa Salonları’nda bir araya getiren fuarda Buğday Derneği, süren projeleri ve faaliyetleri hakkında ilgilileri bilgilendirdi.

 

Buğday Derneği ayrıca 7 Nisan Cuma günü saat 11.30’da Organik Cafe’de derneğin 2006 yılı projelerinin ayrıntıları ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Bu çalışma kapsamında Berna Dündar, “Kentte Bir Ekolojik Bahçe Modeli, Ekolojik Halk Pazarı ve Bahçe Eğitim Programı ” ve Zeynep Çelen Kuru ise “AB Sürecinde Türk Çiftçisine Destek ve Buğday’ın Bu Yönde Yürüttüğü Projeler” başlıklı birer sunum yaptılar.

 

Fuar kapsamında bu yıl da ekolojik yaşam bilincini yaygınlaştırmak amacıyla seminerler, dinletiler, film gösterimleri ve diğer etkinlikler düzenlendi.

 

 

 

Bilgi için:

Mine Eroğlu

Editör

Tel:0212 252 52 55

editor@bugday.org

www.bugday.org

 

 

 


 

 

Haber No: 1208