ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Yılbaşı için tüketmeyen 10 hediye fikri

Yayınlanma Tarihi: 15 Aralık 2021
Yılbaşı için tüketmeyen 10 hediye fikri

Alışveriş ancak gerçek ihtiyaçlarımıza karşılık veren doğal varlıkları besleyen bir yapıyı destekleyerek sürdürülebilir. Gelin, ortak geleceğimiz için bu yılbaşında tüketici değil, türetici olalım.

Ellerinizle yapacağınız, içine ruh katacağınız, hem sizin hem de sevdiklerinizin içini ısıtacak, tüketmeyen ama türeten 10 hediye fikri:

1- Kendi elinizle yaptığınız ekmeği, turşuyu, yoğurdu hediye edin.

2- Doğa dostu üretim yapan küçük çiftçilerden ve/veya ekolojik pazarlardan temin edeceğiniz sağlıklı gıdalarla zehirsiz bir sepet yapın.

3- Her ailenin kendine özel yemekleri vardır. Bu yemek tariflerini toplayın ve tahta bir kutu içerisinde sunun.

4- Çok kullanımlık yaşam gereçleri ile bir paket hazırlayın: Matara/termos, cam/çelik pipet, kabak lifi/kese, ahşap çatal kaşık, bez torba…

5- Kaynağını bildiğiniz doğal malzemelerle kendi el emeğinizle yaptığınız ya da terzilere, zanaatkarlara yaptırdığınız kıyafet ve/veya aksesuar ile hediyenizi özelleştirin.

6- Yetenekli olduğunuz bir konuda ders verin veya gitmek istediği bir etkinliğe, atölyeye kaydını yaptırın.

7- Kütüphanesinde ekolojik dönüşüm için yer açın.

8- Buğday E-Dergi aboneliği alın: Onu hem ekolojik yaşam bilgisiyle buluşturun hem de Buğday Derneği’nin doğayla uyumlu üretim, türetim ve sağlıklı bir gelecek için yürüttüğü çalışmalara onun adına destek olun.

9- Yakınlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza ve uzaktaki dostlarınıza özel gün e-kartları gönderin, geleceğin tohumlarını yeşertin.

10- Ekolojik yaşamı birlikte deneyimleyin: Türkiye’nin farklı bölgelerindeki WWOOF Türkiye/TaTuTa ekolojik çiftliklerde gönüllü olarak zehirsiz üretimi ve küçük üreticiyi destekleyin.


Doğanın güzelliklerinden, bereketinden, şifasından mahrum kalmayacağınız; emeğinizin değer gördüğü, aldıklarınızın gerçek bedelini ödediğiniz, iyilik yapıp denize attığınız, umut dolu bir yıl olsun.

Buğday Derneği

Etiketler: , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş