ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Yaşasın Arılar!

Yayınlanma Tarihi: 11 Mart 2016
Yaşasın Arılar!

Sayıları korkutucu hızla azalan arılara destek olmak için Buğday ekibi olarak kolları sıvadık. AB Erasmus+ tarafından desteklenen “Live and Let Bee – Arıları Yaşatalım” projesiyle, Türkiye’de doğa, arı ve insan dostu arıcılık yöntemlerinin yaygınlaşması için çalışacağız…

Arı deyince aklınıza sadece bal mı geliyor? Oysa arılar, gıdamızın en az üçte birinin üretiminin ardındaki gizemli ve alçak gönüllü ekip aslında. Biyo-çeşitliliğin devamı da büyük ölçüde arılara ve diğer tozlayıcılara bağlı.
Sayıları korkutucu hızla azalan arılara destek olmak için Buğday ekibi olarak kolları sıvadık. AB Erasmus+ tarafından desteklenen “Live and Let Bee – Arıları Yaşatalım” projesiyle, Türkiye’de doğa, arı ve insan dostu arıcılık yöntemlerinin yaygınlaşması için çalışacağız.
Hollanda (Smart Beeing), Makedonya (Aronija) ve İngiltere’deki (Natural Beekeeping Trust) ortaklarımızla yaptığımız ilk toplantıda yol haritamızı çizdik. Ülkemize bir de güneş kovanıyla (sun hive) döndük.

Arıları yaşatmak için şehirli-köylü, çiftçi-tüketici hepimize iş düşüyor. Online ve birebir eğitimler, konferanslar, web siteleri ve haber paylaşımları bizden, uygulaması hepimizden.

6 adet yorum var

  1. erdoğan

    Ben devlet memuruyum.Önceden arıcılık yaptım.Çevremede arıcılık kursu verilmesini sağladım.Tekrardan arıcılık yapmak isterim Çevreme de örnek olmak isterim.Şu an arım yok.Yardımcı olursanız bu işe tekrar başlayabilirim.

  2. islam bulut

    güneş kovanı nedir
    merak ettim ailem bundan 30 yı öncesi arıcılık yapıyordu daha sonra bıraktılar .100 civarında arı kovanımız vardı şu anda 2tane kaldı onları çoğaltmayı planlıyorum
    teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş