DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

TaTuTa çiftlikleri gönüllülerini bekliyor

Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2021
TaTuTa çiftlikleri gönüllülerini bekliyor

Türkiye’nin farklı bölgelerinden 75 ev sahibiyle 2004 yılından bu yana hizmet veren WWOOF Türkiye/TaTuTa Ağı, doğa dostu üreticileri ve gönüllüleri bilgi, deneyim ve emek takasıyla buluşturuyor. Ekolojik çiftlikler, agroekolojik üretim ve kırsalda geleneksel yaşamı deneyimlemek için sizleri bekliyor.

Yereldeki üreticilerle tanışmak, üretim hikayelerini öğrenmek, doğrudan onlardan alışveriş yapmak “zehirsiz gıdaya aracısız erişim” anlamına geliyor. Ekolojik çiftliklerde gönüllü olarak, toprağı, suyu ve havayı kirletmeden, ekolojik dengeyi gözeterek üretmenin ne denli zor olduğunu deneyimlemek ve gıdamızın sorumluluğunu almak mümkün.

132 ülkeyi kapsayan WWOOF (Worldwide Opportunities on Organic Farms – Organik Çiftliklerde Uluslararası Fırsatlar) Ağı’nın Türkiye ayağı olan TaTuTa yani WWOOF Türkiye, ülkemizde ekolojik üretimin desteklenmesinde önemli bir noktada duruyor.

Buğday Derneği’nin 2004 yılından beri Türkiye’deki ekolojik çiftliklerde gönüllülük imkanı sunan, farklı kültürlerden pek çok insanı buluşturan WWOOF Türkiye/TaTuTa (Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası) Ağı, farklı bölgelerinden 75 ev sahibi ve her yıl yaklaşık 600 yeni gönüllü ziyaretçisi ile ekolojik yaşam bilincini yaymaya devam ediyor.


Ekolojik yaşam deneyimi edinme, öğrenme ve paylaşma fırsatı

Dünyada ve Türkiye’de WWOOF Ağı’na bağlı ekolojik çiftliklerde gönüllü olarak bir yandan yerel kültürü tanıyabilir diğer yandan geleneksel veya modern doğa dostu tarımsal üretim yöntemleri hakkında uygulamalı olarak bilgi edinebilirsiniz.

WWOOF dünyasını ve program kapsamındaki ülkeleri daha yakından tanımak için www.wwoof.org sayfasını; WWOOF Türkiye/TaTuTa ekolojik çiftliklerini incelemek ve kayıt olmak için ise www.wwoofturkey.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


@WWOOF Türkiye/TaTuTa Arşivi

Kapak Fotoğrafı: Bulut Ermiş

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş