DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Nesin Vakfı’na Bereketli Tohumlar Ekiyoruz

Yayınlanma Tarihi: 11 Kasım 2015
Nesin Vakfı’na Bereketli Tohumlar Ekiyoruz

İçimizi mutlulukla, umutla dolduran bir mini-proje daha. Nesin Vakfı’na bereketli tohumlar ekiyoruz…

Nesin Vakfı‘nın, vakıftaki çocukların tüketmesi için gıda üretimi yapılan arazisine ziyaretlerde bulunduk. Amacımız, vakıftaki 42 çocuğun gıda ihtiyacını karşılama amacı taşıyan bu araziyi permakültür prensiplerine göre düzenlemek, organik tarım bilgimizle daha verimli ve ekolojik hale getirmekti. Bu amaçla, ilk ziyaretimizde arazideki meyve-sebze yetiştirilen alanları, inek ahırlarını ve tavuk kümeslerini ziyaret ettik. Ekibimiz, araziyi daha verimli ve ekolojik kullanımıyla ilgili vakıf çalışanlarına bilgi aktardı ve yol gösterdi.

Kasım ayı başında, yine Nesin Vakfı’ndaydık. Nesin Vakfı, bahçe ve çiftlik alanındaki araziyi en verimli şekilde kullanarak, vakıftaki çocukların gıdasını sürdürülebilir ve ekolojik yöntemlerle sağlamaya çalışıyor. Biz de Buğday ekibi ve gönüllülerle birlikte bu çok değerli hedefe destek olmak için; vakfın bahçesinde çalıştık, kışlık tohumları ektik, kompost yapımı için ot topladık. Permakültür ve organik tarımla ilgili temel bir eğitim vererek, bildiklerimizi gönüllü çalışmak için o gün vakfa gelen 35-40 kişiyle paylaştık. Çiftlikte kullanılmak üzere malzeme desteği sağladık. Kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında sağlanan bütçeden kalan parayla da vakfın mutfak ihtiyaçlarının bir kısmını %100 Ekolojik Pazarlardan temin edeceğiz.

Destek veren, bağış yapan, tohum atan, çapa sallayan herkese, paha biçilmez bilgiler paylaşan eğitimcilerimize teşekkür ederiz. Bu minik proje, bir firmanın kurumsal sosyal sorumluluk bütçesini, anlamlı bir projeyle bir araya getirmek açısından bizim için mutluluk verici bir başlangıç. Çocuklar için çalışmayı, toprağa dokunmayı, hayır için çalışan vakıflarla işbirliği bir araya geldiğinde,  çocuklarla birlikte, çocuklar için, toprağa dokunarak çalışmayı seviyoruz. Hep birlikte, umudumuzu yitirmeden…

2 adet yorum var

  1. Hilal ODABAŞ

    Uz.Psikolojik Rehberlik Uzmanıyım,Çocuk Gelişimi alanında Doktora yapmaktayım değişik sosyal destek projelerinde çalışma ve eğitimlerim oldu sizin projelerinizede katkım olsun isterim.Şimdilik teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş