DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Kim bu Buğdaygiller?

Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2021
Kim bu Buğdaygiller?

Buğday Derneği gücünü kendisini kararlılıkla bu işe adamış bir avuç insandan alıyor. Gelin, yıllardır ekolojik yaşam için emek veren aile üyelerimizi, Buğday’ın mutfak ekibini birlikte tanıyalım.


Leyla Aslan – Yönet Kurulu Başkanı

“… Yıllar sonra okulu bitirip Buğday’ı ziyaret ettiğinde, Buğday’ın ona, onun Buğday’a ihtiyacı vardı; araya hiç zaman girmemiş gibi kaldığı yerden devam etti… “Victor’un ellerinde şekillendim, hayatımın rengini Buğday değiştirdi” diyen Leyla, çok yakın zamanda çocuklara Victor’u ve tohumun hikmetini anlatma niyeti ile “Victor’un Balkabakları” kitabını yazdı…”


Batur Şehirlioğlu – Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür

“…1995’te mezun olduktan sonra ‘kırsalda birlikte yaşam’ hayaliyle üreticilerin yanında gönüllü olarak çalıştı. Victor Ananias ile tanıştı; 2000 yılında Victor ve Oya Ayman ile Yalıkavak’ta ‘kırsalda bir yaşam’ denemesine girişti. Bu dönemde ekolojik/doğal ürün tedariği, dükkânlara danışmanlık, Bodrum Pazarı’nda ekolojik ürün pazarcılığı yaptı….”


Duygu Kayadelen – Projeler Koordinatörü

“… 2013’de, Buğday’ın ev sahipliğini yaptığı 18. Dünya Organik Kongresi’nin koordinatörlüğünü üstlenmek üzere Buğday’a geldi. 2015’ten bu yana Projeler Direktörü olarak yeni Buğday projelerini hayata geçirmek için çalışıyor, bir yandan da eğitimlerin koordinasyonunu yürütüyor. Duygu, mümkün olduğuna inandığı daha güzel dünya için çalışıyor. Buğday’da her gün yeni şeyler öğreniyor, öğrendiklerini kendi hayatına yansıtmaya ve paylaşmaya çabalıyor…”


Oya Ayman – Strateji Kurulu Üyesi, İletişim Süpervizörü

“… 2014 yılından bu yana İzmir’in bir dağ köyünde yaşıyor; tıbbi, aromatik bitki yetiştiriciliği yapıyor ve Topluluk Destekli Tarım projelerinde yer alıyor. Ayrıca kırsalda yaşam, gönüllü sadelik, gıda güvenliği gibi konularda çeşitli gazete ve dergilere yazılar yazıyor…”


Ahmet Berkay Atik – Yönetim Kurulu Üyesi, WWOOF Türkiye/TaTuTa Koordinatörü

“… İstanbul’daki iş hayatını bıraktıktan sonra, organik tarıma dair, nereden geldiğini hâlâ tam olarak bilmediği merakı, onu Buğday’ın WWOOF Türkiye/TaTuTa programıyla buluşturunca, iki çiftlikte gönüllü olarak çalıştı. Sırayla tüm TaTuTa çiftliklerine gitmeyi planlarken kendini Buğday Derneği’nde çalışırken buldu…”


Mehmet Gürmen – Strateji Kurulu Üyesi

“… Buğday hareketi ile yolu 2011 yılında kesişti; gönüllü olarak Buğday’a destek vermeye başladı. 2012 yılından bu yana ise gönüllü-profesyonel olarak Buğday’da emek veriyor…”


Yasemin Kireç – Gıda Çalışma Grubu Sorumlusu, Eğitmen

“Sosyoloji ve antropoloji eğitimi aldı. Üniversite yıllarından itibaren amatör olarak ilgilendiği permakültür, doğal yaşam ve ekoloji konularında kendini yetiştirmek üzere 2014 yılında kollarını sıvadı…” 


Nahide Soner – Muhasebe Sorumlusu

“Çok fazla göz önünde olmasa da, Buğday’ın arka plandaki en önemli emekçilerinden biri. Onu her daim ofisimizdeki odasında, birtakım evrak, dosya ve fatura yığınları arasında kaybolmuş şekilde görmek mümkün.”


Ayşe Nur Ayan – İletişim Sorumlusu

“Kaynakları kıt, ihtiyaçları ise sınırsız olarak gören bir ekonomi öğretisinin aksine, sürdürülebilir bir ekonomi anlayışı ile insani gelişmenin ancak ‘azalarak’ mümkün olabileceğine inanıyor. “


Dilber Nalçacı – Ofis ve Üye Sorumlusu

“Ekolojik yaşam kavramı ile tanıştığı, kendisinde değişimin ve dönüşümün kapılarını aralayan bu kurumun parçası olduğu için hem çok şanslı hem de çok mutlu hissediyor. “Etiketler: ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş