ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Güvenli Alışveriş için: % 100 Ekolojik Pazarlar

Yayınlanma Tarihi: 11 Mart 2016
Güvenli Alışveriş için: % 100 Ekolojik Pazarlar

% 100 Ekolojik Pazarlarda sadece taze ürünleri değil; tarhana, pirinç, irmik, erişte gibi ürünleri de zirai ilaç kalıntı analizine tabi tutuyoruz…

Derneğimiz ve yerel yönetimler işbirliğiyle açılan %100 Ekolojik Pazarlarda hem bizler düzenli olarak yaptığımız analiz çalışmalarına devam ediyoruz hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürlüklerince yapılan denetim ve analiz çalışmaları devam ediyor.

Kalıntı analizlerimiz ağırlıklı olarak taze sebze ve meyveler üzerine olsa da, dönem dönem işlenmiş paketli gıdaları da zirai ilaç kalıntı analizine tabi tutuyoruz. 27 Şubat Cumartesi günü Şişli Feriköy %100 Ekolojik Pazar’dan aldığımız tarhana, pirinç, erişte ve irmik gruplarından toplam 6 farklı markaya ait numunelerin hepsi temiz çıkmıştır.

Bu analizlerle birlikte %100 Ekolojik Pazarlar’da toplam 128 analizde, 97 farklı üreticinin 199 farklı ürününü zirai ilaç kalıntı analizine tabi tutmuş bulunuyoruz.

Buğday Derneği olarak hem organik ürüne güveni sağlamak ve tüketicinin hakkını savunmak, hem de haksız rekabetin önüne geçmek için %100 Ekolojik Pazarlar’da ve aracı esnafın depolarında denetimleri sürdürmeye ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Analiz sonuçlarından örnekleri %100 Ekolojik Pazar Buğday Derneği Halkla İlişkiler standlarında inceleyebilirsiniz.

2 adet yorum var

  1. zeki kanay

    iyi birçalışma. biz de bu konuda belediyemize bir öneri götürmek istiyoruz. özellikle sebze haline gelen sebzeler üzerinde belediyeler analiz yapanbilirmi?. bir laboratuvarın maliyeti ne kadar dır? ve kaç pestisit anali ediyorsunuz?

    ekolojik selamlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş