ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol

Gönüllü Başvurusu

GÖNÜLLÜ OLMAK…
 

Geçmişten bu yana Buğday Hareketi’nin içinde yer alan çalışanlar ve gönüllülerden oluşan Buğdaygiller; ekolojik, sağlıklı, adil, sürdürülebilir, şefkatli ve eğlenceli bir yaşamın, bu gezegeni paylaştığımız canlı ya da cansız tüm varlıkların doğal hakkı olduğuna inanan; karşılaştığı sorunları, neleri değiştirebileceğini ve daha iyi yapabileceğini gösteren işaretler olarak gören; başka bir dünyanın birlikte mümkün olduğuna inanmış ve buna gönül vermiş bir aile…

Tanık olduğumuz, maruz kaldığımız ya da parçası olduğumuz sorunlarla ilgili; yaşamın bütününe saygılı, ahlaklı ve gerçekçi çözüm alternatiflerinin yaratılması ve bunların uygulanması için çalışıyor, bu yolculukta edindiğimiz bilgiyi paylaşmak ve yaygınlaştırmak için sorumluluk alıyor, emek veriyoruz.

Buğdaygiller olarak, “gönüllülük” kavramını; zamanımızı, enerjimizi ve becerilerimizi anlamlı bir amacın hizmetine sunarken, Buğday Hareketi’nin çalışan ve gönüllüleriyle birlikte öğrendiğimiz, ortak kaygılarımıza bütüncül çözümler üretmek üzere sorumluluk aldığımız bir ilişki olarak görüyoruz.

Gönüllülerimizi ilgi, bilgi, deneyim ve becerileri doğrultusunda çözümün parçası olmaya davet ediyor; onların da, zaman ve emekleriyle ekolojik dönüşüme katkı sağlamalarını bekliyoruz.

Ortak hayallerin ve umutların bir araya getirdiği bir topluluğun parçası olmak; bizlere yalnız, güçsüz ve etkisiz olmadığımızı hatırlatırken, birlikte niyet edip emek verdiğimizde neler yapabileceğimizi gösteriyor. Bu uzun yolculukta birbirimizden öğrenerek, edindiğimiz deneyimleri paylaşarak ve yardımlaşarak atacağımız adımlar bizi hedefimize daha da yaklaştıracak.

Buluşmak ve dayanışmak dileğiyle….

VİCTOR’UN MESAJI
GÖNÜLLÜLÜK NASIL İŞLİYOR

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği olarak, İstanbul başta olmak üzere farklı şehirlerde çeşitli etkinlik ve eğitimler gerçekleştiriyor veya düzenlenen organizasyonlara katılıyoruz. Bu etkinlik ve organizasyonları, aynı zamanda sizlerle tanışma ve birlikte çalışma imkânı olarak görüyoruz. Gönüllülük başvurularınız sayesinde etkinlikler öncesinde sizlere ulaşıyor ve etkinlikte buluşmayı, mümkünse birlikte çalışmayı öneriyoruz.

Hepimiz biliyoruz ki; gezegenimizi iyileştirmek, doğa dostu üretim ve tüketim alışkanlıklarını yaygınlaştırmak bizim yaşamlarımızı da iyileştirecek. Birlikte atılacak çok adım, yapılacak çok iş var. Doğa ile uyumlu yaşamı var etme yolculuğumuza sen de katılmak, bu süreçte sorumluluk almak istersen gönüllü formumuzu doldurabilirsin.

Sevgi ve Dayanışmayla,
Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği

Gönüllü olPaylaş