DESTEK OL!
Gönüllü Ol

Lalehan Uysal

Kurumsal Kimlik Danışmanı

1979-1984 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde (Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) Grafik Tasarım eğitimi aldı.

2000-2006 Buğday Hareketi’nin dergisi Buğday’ı yaptı. Buğday dergisi için yol arkadaşlarıyla birlikte yarattıkları içerik ve tasarım konsepti ile ekolojik bilginin yaygınlaşmasına öncülük edenlerden biri oldu. Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin kurulduğunda Kreatif Direktör olarak çalıştı. Halen Buğday Derneği’nin yerel ve uluslararası bütün projelerinde kreatif danışmanlık yapmaktadır.

2004-2005 Açık Radyo’da Buğday (Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği) ile ‘Ekolojik Adımlar’ programını Buğday Derneği kurucularından gazeteci Oya Ayman ile birlikte hazırladı ve sundu. 2007 Buğday’ın projelerinden Şişli Bomonti’deki ‘%100 Ekolojik Pazar’ın kurucularından biri ve kurumsal kimlik danışmanıdır.

2017 İlk tohum fotoğrafları sergisini ‘Hayatın Mücevherleri’ adıyla Oxford Üniversitesi’nde 40 yıldır düzenlenen ‘Food & Cookery’ adını taşıyan sempozyum kapsamında sergiledi. Bu sergiyi Gaziantep, Adana, Düzce, İstanbul- Cihangir, Bodrum-Gümüşlük, sergileri izledi. İstanbul-Çengelköy’deki son sergisi 16. İstanbul Bienali’ne Paralel Etkinlikler Listesi’nde yer aldı. Bütün sergilerinin adı ‘Kurda, Kuşa, Aşa… Ve Göze’ adını taşıyor.