ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol

Karel Büyükgazel

Hatay'da Tarımsal Üretimde Onarıcı Dönüşüm Projesi Koordinatörü

1992 yılında Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı. Lisans eğitimi için İstanbul’a taşınıp Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nü bitirdi.

2015 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra 2021 yılına kadar çeşitli kurumsal şirketlerde reklam ve pazarlama alanında çalıştı. Kırsal hayatla ve ekolojik yaşamla ilgili merakı onu bir gün Zehirsiz Sofralar Belgeseli ile buluşturdu ve içindeki tohum yeşermeye başladı… 2021 yılında kurumsal hayatı ve İstanbul’u bırakıp TaTuTa çiftliklerinde gönüllü olarak çalışmaya başladı. 2 yıl boyunca Türkiye’nin çeşitli köylerindeki TaTuTa çiftliklerinde çalışarak hem kırsal hayatı hem de kendini keşfetmeye çalıştı.

TaTuTa çiftliklerinde edindiği tecrübelerden sonra yerleşmek için arazi arayışındayken, 6 Şubat’ta doğup büyüdüğü topraklarda yaşanan depremin ardından Antakya’ya dönerek Buğday’ın Hatay’da Tarımsal Üretimde Onarıcı Dönüşüm Projesi’nin koordinatörlüğü görevini üstlendi. Buğday’ın kendi içinde  yeşerttiği tohumu şimdi memleketi Hatay’da yeşertebilmek için var gücüyle katkı sunmaya çalışıyor.