ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol

İpek Peker

Kaynak Geliştirme Koordinatörü

1991 yılı, İstanbul doğumlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu.

İlkokul sıralarında sınıfına okuduğu çevre haberleri vesilesiyle olsa gerek, erken yaşlarından itibaren Dünya’nın gidişatına dair kaygı duymaya ve sorumluluk hissetmeye başladı. Bu endişe dolu ilişki, yanı sıra büyük bir sevgi, hayranlık ve merak da barındırıyordu. Lise yıllarından itibaren enerjisini yönlendirebileceği kurum ve projeler buldu. Uzun yıllar uluslararası ve yerel sivil toplum örgütleri ve sivil inisiyatiflerin gönüllü, eylem ve eğitim birimlerinde faaliyet yürüttü.

Annesinin evlerinde yaptığı domates salçasını Victor’a tattırma serüveni ile başlayan Buğday tanışıklığı yıllar sonra profesyonel bir ilişkiye dönüştü. Proje Asistanı olarak girdiği Buğdaygillik kariyerine Gönüllü, Üye ve Destekçi Koordinatörlüğü’nün ardından, Kaynak Geliştirme Koordinatörü olarak devam etmekte.

Ekolojik dengeleri gözeten, sevgi ve saygı temelli, adil, eşit, sınırsız, şiddetsiz bir yaşam arzuluyor bu uğurda kendince çabalıyor. Kısaca, bir formülünün veya sonunun olmadığını bilerek, başka bir dünyayı mümkün kılmaya çalışıyor.