ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol

Gözde Özbey

İletişim ve Medya Sorumlusu – Eğitmen

Üniversite lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde 2012-2016 yılları arasında tamamladı. Sevdiği işi yaparak hayatını sürdürmek istediğinden sivil toplum alanında devam etmeyi seçti. Mezun olup memleketi İzmir’e döndükten sonra doğa yürüyüşleri ile tanıştı. Zirvelere çıktıkça içindeki boşluğun doğasına karşı yaşamaktan kaynaklandığını fark etti. Bu farkındalık onun Buğday Derneği ile tanışmasının tohumlarını attı.

İzmir’de yaşarken, Buğday Derneği’nin Gönüllü İletişim Ekibi’ne kabul edilmesiyle bir süreliğine İstanbul’a göçüp hem iletişim asistanı hem gönüllü olarak çalıştı. İzmir’e geri döndüğü 2019 yılından beri gönüllü olarak çalışmayı sürdürdü. Buğday ile tanışmasını bir dönüm noktası olarak görüyor.

Buğday çatısı altındaki çalışmalarına Temmuz 2021 itibarıyla İletişim ve Medya Sorumlusu olarak devam ediyor. Bunun yanı sıra eğitim ekibinde yer alıyor; halka açık ve kurumsal platformlarda eğitmenlik yapıyor. Gönüllü çalışma grubunda yer alarak, gönüllü koordinasyonu gibi konularda destek veriyor.

Kendisini basitçe “ekolojik yaşam gönüllüsü” olarak tanımlıyor. Doğayla uyumlu yaşamak üzerine kafa yoruyor ve bu yaşam bilgisini yaymayı kendinde bir sorumluluk olarak görüyor. Ekolojik yolcuğunu, bildiklerini ve deneyimlediklerini “Ekolojik Yolum” adlı bloğunda anlatmaya ve yeni tohumlar atmaya devam ediyor.